Chevrolet

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chevrolet Lacetti ) Zwarcie instalacji elektrycznej!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Lacetti ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anpimax

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Sty 2008, 22:53
Temat postu:

Zwarcie instalacji elektrycznej!


Usterka polega na tym że, samochód dawaje się uruchomić tylko i wyłącznie przy otwartym bagażniku. Podobnie jeżeli chodziło o wyłączenie silnika, przekręcenie i wyjęcie kluczyka ze stacyjki nie dawało rezultatu gdyż silnik dalej pracował i świeciły wszystkie kontrolki na pulpicie oraz nie działał centralny zamek ani autoalarm. Innymi słowy do prawidłowego funkcjonowania samochodu konieczne było świecenie żarówki oświetlającej przestrzeń bagażnika. Po wyłączeniu silnika z kolei . na rzie odpiąłem kostkę łączącą obwody tylnej wycieraczki ogrzewania tylnej szyby i centralnego zamka i wzystko jest OK. gdzie mam szukać problemu?

Pozdrawiam
Powrót do góry
kerim

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Chevrolet Aveo 5d 1.2 72KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Lut 2008, 22:09
Temat postu:

zwarcie w instalacji


witam,

to dziwne "czarodziejskie" zachowanie się w Twoim aucie zostało najprawdopodobniej spowodowane zwarciem w kostce elektryki (wiązka w lewym tylnym słupku).
A historia jest taka:
1. pęka wężyk spryskiwacza tylnej wycieraczki,który biegnie w lewym tylnym słupku.
2.kierowca próbuje spryskiwać tylną szybę a w rzeczywistości pompuje płyn na kostki elektryki w lewym tylnym słupku.
3. płyn powoduje zwarcia w nieosłoniętych kostkach i zaczynają się "cuda".

Spróbuj dostać się do wiązki i kostek i suszyć suszczyć ...............

pozdr.
_________________
kerim
Powrót do góry
robcio71

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wARSZAWA
Posiadane auto: Chervrolet, Lacetti, 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Sty 2011, 18:56
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Lacetti ) Zwarcie instalacji elektrycznej!


potwierdzam tą przyczynę, u mnie zwarcie spowodowane pęknięciem wężyka powodowało że samochód można było wyłączyć po otwarciu drzwi, zamkniecie drzwi i bagażnika powodował się świecenie lampek na tablicy rozdzielczej, centralny działał normalnie tylko paliła sie dioda przy drzwiach. Postał z 2 dni w garażu , naładowałem akumulator i jest Ok, wężyk pękł na łączeniu karoserii z klapa bagażnika.
Powrót do góry
vogel

Czytelnik



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oleśnica
Posiadane auto: Lacetti htb 1.4 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Sty 2011, 11:28
Temat postu:

Trafna diagnoza


Właśnie wczoraj wymieniałem wężyk od spryskiwacza tylnej szyby. Całe złącze elektryczne było zalewane woda ze spryskiwacza,która oprócz tego że je zachlapywała to w dodatku ściekała po wężyku prosto do złącza gdyż wężyk jest nie wiadomo czemu przymocowany ściśle do wiązki przewodów jak bracia syjamscy. Cała wykładzina (taki niby filc) przyklejony do spodniej strony plastiku osłaniającego lewy tylny słupek też była b. mokra. Również wykładzina pod plastikiem poziomym, z którego wychodzi tylny lewy pas bezpieczeństwa była nasiąknięta jak gąbka. Żeby wymienić przewód trzeba zdjąć te osłony (3 wkręty i jeden plastikowy kołek + takie wciskowe zatrzaski wzdłuż krawędzi plastikowej osłony słupka - wychodzi lekko przy stopniowy odchylaniu po obwodzie).Trzeba również zdjąć osłonę dodatkowego światła STOP na tylnej szybie poprzez odchylenie jej górnej krawędzi (mam tu na myśli krawedź która jest u góry gdy klapa bagaznika jest otwarta) w kierunku OD SZYBY. Potem odkręcić światło STOP i zdjąć koniec przewodu z dyszy spryskiwacza. Najłatwiej jest założyć nowy wężyk bez usuwania starego wężyka gdyż ten jest znowu przymocowany do wiązki przewodów elektrycznych wewnątrz profilu zamkniętego tylnej klapy i jego usunięcie wymagałoby wyciągnięcie całej wiązki a to nie ma sensu. Trzeba jeszcze Wyciągnąć końcówki gumowej osłony wężyka i przewodów elektrycznych z blach nadowzia i tylnej klapy, założyc nowy wężyk i poskładać w kolejności odwrotnej po uprzednim wysuszeniu tego co mokre.
Powrót do góry
enso

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): LDZ
Posiadane auto: Lacetti SX '04
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Sty 2011, 10:23
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Lacetti ) Zwarcie instalacji elektrycznej!


Ja jakiś czas temu (przy poprzednich mrozach) walczyłem z tym problemem - niby to wspomniana kostka, po ruszaniu wiązki i kostki kontrolki zapalały się i gasły. Po kilkunastu minutach i próbach dokładnej lokalizacji problem zniknął, kostka nawet szarpana "nie chciała" zrobić zwarcia. Całość została dokładnie wysuszona i zaizolowana, ale wczoraj problem pojawił się na nowo. W tej chwili nie widać, żeby coś było zalane, spryskiwacza tylnej szyby nie urchamiałem dawno. Możliwe, że coś się dzieje przy samej tylnej szybie? (może tam coś się zalało). Oczywiście odpięcie kostki "likwiduje" problem, tyle że nie działa ogrzewanie szyby ani wycieraczka Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 22 Sty 2011, 10:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
enso

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): LDZ
Posiadane auto: Lacetti SX '04
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Sty 2011, 10:40
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Lacetti ) Zwarcie instalacji elektrycznej!


enso napisał:
Ja jakiś czas temu (przy poprzednich mrozach) walczyłem z tym problemem - niby to wspomniana kostka, po ruszaniu wiązki i kostki kontrolki zapalały się i gasły. Po kilkunastu minutach i próbach dokładnej lokalizacji problem zniknął, kostka nawet szarpana "nie chciała" zrobić zwarcia. Całość została dokładnie wysuszona i zaizolowana, ale wczoraj problem pojawił się na nowo. W tej chwili nie widać, żeby coś było zalane, spryskiwacza tylnej szyby nie urchamiałem dawno. Możliwe, że coś się dzieje przy samej tylnej szybie? (może tam coś się zalało). Oczywiście odpięcie kostki "likwiduje" problem, tyle że nie działa ogrzewanie szyby ani wycieraczka Wink


Problem (mam nadzieję) rozwiązany. Dwa kable w kostce miały zielony nalot - miedź się utleniła.
Powrót do góry
gregor oo

Czytelnik



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): tychy
Posiadane auto: lacetti
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Gru 2012, 00:23
Temat postu:

instalacia elektryczna lusterka i szyba


Witam mam problem w swoim lacetti mianowicie niedziała ogrzewanie lusterek oraz szyby tylnej poobnie z regulacią nawiewu zewnątrz i wewnątrz kontrolki nie dają żadnych oznak załączania sprawdzałem wszystkie bezpieczniki są dobre

POMOCY
Powrót do góry
gadu-gadu
stach5

Czytelnik



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Tomyśl
Posiadane auto: Chevrolet Lacetti, 1.4l, rok prod. 2008, hatchback
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Sty 2014, 12:58
Temat postu:

JAK WYMIENIĆ WIĄZKĘ PRZEWODÓW DO KLAPY BAGAŻNIKA?


Posiadam Chevrotetta Lacetti 1,4 Hatchback. Jest zwarcie w instalacji elektrycznej wiązki przewodów pomiędzy klapą bagażnika, a wnętrzem samochodu. Objawy takie same - świecą kontrolki tablicy i dioda przy drzwiach po wyciągnięciu kluczyka. Silnik nie gaśnie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Silnik i kontrolki gasną po otwarciu drzwi i samochód można zapalić tylko przy otwartych drzwiach. Odpięcie kostki wycieraczek nie usuwa objawów. W ubiegłym roku też w styczniu stało się to samo - pęknięty wężyk i przetarte przewody w łączniku gumowym pomiędzy klapą bagażnika , a wnętrzem. W serwisie wstawili łącznik wężyka i zaizolowali przewody. Wczoraj znów stało się to o czym piszę na wstępie. Elektryk samochodowy zdiagnozował, zwarcie w przewodach na odcinku pomiędzy kostką łączącą wiązkę przewodów w tylnym lewym narożniku wnętrza samochodu, a klapą bagażnika. Wężyk spryskiwacza cały. Śladów zamoknięcia nie widać. Problemem jest to, że nie dało się w żaden sposób ruszyć wiązka przewodów biegnącą przez profil klapy bagażnika. Samochód stal kilka godzin w ogrzewanym warsztacie, więc przymarznięcie jest mało prawdopodobne, tym bardziej, że płyn spryskiwacza jest zimowy. Czy ktoś jest zorientowany co może być przyczyną że przewodami nie da się ruszyć i jak ewentualnie wymienić wiązkę przewodów biegnąca na tym odcinku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Lacetti ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chevrolet Lacetti »

Opinie o samochodach Chevrolet Lacetti - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chevrolet Lacetti ) Porady, problemy techniczne


ChevroletMatiz

6 990

2007r.

166 284 km

pomorskie

ChevroletCaptiva

43 900

2013r.

196 000 km

śląskie

ChevroletCaptiva

35 900

2012r.

214 218 km

mazowieckie

ChevroletCruze

24 900

2012r.

156 695 km

kujawsko-pomorskie

ChevroletAveo

19 900

2013r.

145 028 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System