Chevrolet

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chevrolet Aveo ) pomaranczowa kontrolka check od silnika


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
macias3miasto

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3miasto
Posiadane auto: mazda6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lut 2009, 18:30
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) pomaranczowa kontrolka check od silnika


lacetti aveo...kogo to obchodzi zupelnie inne samochody z innej beczki..bezsensu, skoro to forum mazdy 6 to powinny byc info o mazdzie a nie o innych autach!! szukam czegos na temat mazdy to znajde 2 informacje od uzytkownikow mazdy 6 a 10 o jakis lacetti i innych...;/
Powrót do góry
Smucz

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Lut 2009, 22:39
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) pomaranczowa kontrolka check od silnika


cos sie pomieszalo, bowiem wczesniej byl to tylko dzial dla chevroleta, zobacz sobie wszystkie tematy w tym pod forum, wszystkie odnosza sie wlasnie do chevroleta, wiec nie wiem jak mogles tego niezauwazyc.
Pozdrawiam
Powrót do góry
prabut

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Sie 2009, 18:26
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) pomaranczowa kontrolka check od silnika


Witam ponownie
Po ostatnim zaświeceniu kontrolki CHECK zmieniłem serwis i w nim powiedzieli, że jest brudny zawór recyrkulacji spalin, mimo, że wcześniej w poprzednim serwisie miał być wymieniany.
Po wyczyszczeniu zaworu był z nim spokój ponad rok i teraz ponownie się zapaliła lampka przy 73 000 km
Przejechałem z palącą się lampką około 2 tys km. Żadnych ubocznych skutków nie stwierdziłem. Spalanie w normie, silnik pracuje równo na wolnych obrotach jak jest zimny i ciepły, spadku mocy nie zauważyłem.
Powrót do góry
robertkaveo

Czytelnik



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): przemyśl
Posiadane auto: aveo 1,4
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 24 Sie 2009, 18:29
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) pomaranczowa kontrolka check od silnika


witam serdecznie ,w moim nowym aveo po przejechaniu 2000 km niestety też zapaliła się pomarańczowa kontrolka , ale z tego co czytam na forum to jakaś częsta przypadłość więc nie wiem czy mam się przejmować czy jechać na serwis
Powrót do góry
WiHuRa

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Aveo 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 31 Mar 2010, 11:09
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) pomaranczowa kontrolka check od silnika


Coś nowego w temacie ? Ktoś rozwiązał ten problem ?

Mam taką samą sytuacje, check engine świec się non stop, kasowany już kilka razy, cały czas ten sam błąd - w ASO mówią że można z nim jeździć. Silnik faktycznie chodzi prawidłowo, równo, spalanie cały czas w normie, 7-8 miasto, 5,5-6 trasa.

Pierwszy raz błąd ten pojawił mi sie bodajże przy 15-20 tys km, poźniej jeszcze kilkakrotnie aż w końcu dałem sobie spokój (100 zł za każde kasowanie), od roku jeżdzę ze świecącym sie check engine. Teraz auto ma 50 tys (mało jeźdzę).

Jednak autko właśnie chciałem sprzedać więc postanowiłem na stałe rozwiązać ten problem - wymieniłem zawór cyrkulacji spalin (zalecenie ASO) - pomogło na ... 1 dzień :/ W ASO (Rzeszów-Krasne) nie potrafią rozwiązać tego problemu - widzę że stosują te same gadki co koledzy pisali wyżej - proszę tankować lepsze paliwo i jeździć na wysokich obrotach. Tankowałem już wszystkie dobre paliwa z rynku, nawet ulepszane 98 - kilkakrotnie do pełna, nic to nie daje. Aczkolwiek jazdy na dwójce do 140km/h jeszcze nie probowałem :/

Na amerykańskich stronach znazłem ogólne informację, że nawet korek wlewu paliwa jeśli nie jest dobrze zamykany (lub uwalona uszczelka), dostaje się do niego powietrze i check engin może się zaświecać, to samo np z szabelką sprawdzającą stan oleju.

P.S.
Z wszystkich postów tu napisanych wywnioskować można że problem dotyczy nie tylko silnika 1.2 ale także 1.4 i 1.6 - czyżby skopany komputer przez GM ? zapewne oprogramowanie jest jedno, tylko do innych wersji silnika ma więcej funkcji.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 31 Mar 2010, 11:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mateusz86

Czytelnik



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Aveo 1.4 16v 07r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Kwi 2010, 13:06
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) pomaranczowa kontrolka check od silnika


Witam
Posiadam Aveo 14.16v 06-07r z przebiegiem 27tyś
Problem taki sam jak u większości. Kontrolka silnika i szarpanie, bardzo nierówna praca powodująca drganie całego auta, kompletny brak mocy przy zimnym silniku, a nawet gaśnięcie silnika podczas jazdy. Pierwszy raz kontrolka się zapaliła jakieś 2tyś km temu. Pomyślałem, że może problem leży w paliwie (orlen 95 i verva) zatankowałem v-power racing i od razu po wymieszaniu się paliwa kontrolka zgasła. Byłem zadowolony i omijałem orlen od tamtego momentu tankowałem na Shell i Statoil ale problem wrócił kilka dni temu. Skasowałem ponownie pokazajucący się błąd silnika i dalej jest to samo. Kontrolka się nie świeci, a auto ma objawy jak wyżej. Byłem w serwisie powiedzieli, że mam zapchane zawory i zaproponowali wymianę na nowe koszt 2000zł. Nie wiem co dalej robić.
Powrót do góry
marzenapiotr

Czytelnik



Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): lodz
Posiadane auto: aveo sedan 2004 1.4 8v
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 25 Kwi 2010, 22:24
Temat postu:

czek w aveo


Very Happy witam mialem podobny problem wiele sposobow wymyslanych przez mechanika naprawy tego bledu okazalo sie strata czasu kazano mi wymienic nawet instalacje gazowa ,a odziwo przyczyna byly nadpalone przewody w wiazce znajdujacej sie na belce ponirzej chlodnicy ich naprawa okazala sie trafionym pomyslem napiecia w normie na sadzie oraz powrut sygnalu na sondzie na 2 brazowych kablach musi pokazac sie napiecie 12v
Powrót do góry
olejseba

Czytelnik



Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: chevrolet,aveo,brak,1.2,2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Cze 2010, 23:16
Temat postu:

Re: czek w aveo


marzenapiotr napisał:
:nadpalone przewody w wiazce znajdujacej sie na belce ponirzej chlodnicy


Witam.
MarzenaPiotr mogłabyś/mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcie lub podać więcej szczegółów tych kabli gdzie jaki typ kupić czy samemu można wymienić lub ile to kosztuje?
Już 5 rok jeżdżę na tej kontrolce Wink ale jak jest jakaś nadzieja to mogę spróbować.
Pozdrawiam SOL
Powrót do góry
marzenapiotr

Czytelnik



Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): lodz
Posiadane auto: aveo sedan 2004 1.4 8v
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 25 Cze 2010, 22:54
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) pomaranczowa kontrolka check od silnika


witam sorki bylem na urlopie i dopiero teraz przegladam co tam slychac w swiecie a apropo naszej sprawy to postaram sie cos pstryknac ta wiazka polozona jest ponizej chlodnicy ida w niej przewody od sygnalu dzwiekowego ,swiatła,z lewej strony auta stojac przednim,nastepnie przewody sady ponizej katalizatora,nastepnie wiatraka chlodnicy ,potem swiatla z prawej i cala wiazka idzie dalej kolo wlewu plynu do spryskiwaczy ,u mnie upaliły sie w miejscu wejscja przewodow wiatraka chlodnicy, po polutowaniu ich pomoglo ale wizyta w myjni wszystko powaliła musze jeszcze raz tam zajzec pospiech przy takich naprawach niewskazany ja mialem go zamalo Crying or Very sad...... natomiast u mojego tescja zapalił sie czek bo zawiesił sie zawor recyrkulacji spalin egr mechanik nakazal przeciagnac go na maksa ,albo wymiana na nowy pomogło to pierwsze ,jesli chcesz to mozna sie spotkac i wtedy cos moze sie wymysli gg 1767583
Powrót do góry
wwolak5

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: hrv
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Lip 2010, 19:51
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) pomaranczowa kontrolka check od silnika


Ja jeździłem w swoim aveo z ta lampka od początku roku. Jeździlem po serwisach, w każdym kasowali i komp usterkę i nic, nikt nie wiedział co tak naprawdę się dzieje. Kazali tylko wylaczac plusa od akumulatora na jakies 10 min jak zapali się lampka, albo zeby czasem przegonic go na paru pierwszych biegach. Ale po 2-uch uruchomianiach silnika lapmpa po niecalym kilometrze zapalala sie. Wkoncu pojechalem do aso, tam nie maja do wszystkiego jednego programu i odrazu powiedzieli ze do wymiana sonda lambda. Okazalo sie ze sonda lambda jak wykrecili byla okopcona. teraz dziala wszystko ladnie. Samochod juz byl duzo razy odpalany, przejechane ma narazie ok 1000 km po wymianie i nic sie nie dzieje. Dla ciekawostki powiem ze jak sprawdzili ile pali to wynik byl zacny - jak na silnik 1.4 8v palil 20l/100 !
Powrót do góry
gadu-gadu
MeGi197

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: chevrolet aveo, hachback,1.2,2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Lip 2010, 15:35
Temat postu:

pomarańczowa kontrolka check od silnika


dzień dobry w ten upalny dzien, i ja mam klopot z pomarańczową kontrolką, zapaliła się w trakcie powrotu rodzinnego z nad jeziora.
Za jakieś dwa dni dam znać z jakich propozycji skorzystałem dzięki temu forum, pozdrawiam.
Powrót do góry
MeGi197

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: chevrolet aveo, hachback,1.2,2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Lip 2010, 19:55
Temat postu:

pomarańczowa kontrolka check od silnika


Witam, tak jak obiecałem opowiem w skrócie co sie z aveo stało. Nie zabardzo skorzystałem z rad które tutaj zamieszczono, choc sąsiad również przytoczył jedną z propozycji (poszaleć na wyzszych obrotach na dłuższej trasie). Nie było co drapac się w glowę tylko jechac do mechanika. Tradycyjnie koputer na diagnostykę i... "wie pan w tej chwili mamy kolejkę, jak pracownik będzie wolny, zajmiemy się pańskim autem".
Przy odbiorze dowiedziałem się że, ten problem wystąpił już wcześniej (jestem drugim włascicielem - przy zakupie slychac tylko było "panie, żona dzieci tylko woziła" - a zaraz się okaże że licznik przekręcony), co zdziwiło lekko pana z obsługi. Dokonano oczyszczenia zaworu EGR, nie było wcale mowy o złym paliwie itp. sprawach, a na pytanie co jeśli znowu wystąpi usterka... no cóż wymiana tej pompy czy tam zaworu (sorki) to koszt 600 zł. Czy komuś pomogłe, nie wiem, ale zawsze więcej info niż nic. pozdrawiam.
PS. Była jeszcze mowa o sondzie lambda.
Powrót do góry
olejseba

Czytelnik



Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: chevrolet,aveo,brak,1.2,2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Wrz 2010, 12:30
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) pomaranczowa kontrolka check od silnika


Ha rozwiązałem sam ten problem. Przyczyna zawór EGR. Rdzewieje trzpień zaworu i efekt jest taki że przy próbie otwarcia pobiera za dużo prądu i następują spadki napięć np. na sondach lambda. Kupiłem nowy zawór koszt 330PLN + podkładka 5PLN. Wymiana darmo Wink. Trzeba tylko dysponować odpowiednim kluczem. Już miesiąc jeżdżę i nie ma tej p.... kontrolki. Mam nadzieję że za pół roku nie będzie to samo bo numer seryjny zaworu jest zupełnie inny. Można oczywiście przeczyścić tylko dostęp jest utrudniony, ale jak ktoś ma np. Łaźnię ultradźwiękową to spróbujcie. Trzeba potem tylko skasować błąd, ja skasowałem sobie za pomocą toola z allegro Wink który kupiłem już bardzo dawno temu. Podobno błąd po kilkunastu odpaleniach sam się skasuje przy poprawnie działającym zaworze. Razz
Powrót do góry
siata 59

Czytelnik



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: chevrolet aveo sedan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 23:39
Temat postu:

Re: pomaranczowa kontrolka check od silnika


autowaldi napisał:
Witam
Miałem ten sam problem najpierw skasowali i miesiąc ok, potem wymienili 2 miesiące aż w końcu ktoś się zdenerwował i według odpowiedzi z serwisu zmienili wartości nastawcze i coś przeprogramowali no i przeszło rok i nic więcej się nie dzieje
pozdrawiam
Witam.Ponieważ mam podobny problem mam pytanie,czy byli to serwisanci z Jasina czy z Sadów?
Powrót do góry
mateusz86

Czytelnik



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Aveo 1.4 16v 07r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Gru 2010, 10:42
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) pomaranczowa kontrolka check od silnika


Jakie objawy macie w związku z świecącą się kontrolką check engine ? Szarpanie, gaśnięcie, zwiększone spalanie, brak mocy ? Czy u was ten problem występuje przez cały rok czy tylko w chłodniejszych miesiącach ? Diagnoza z ASO o wymianie zaworów i innych podzespołów głowicy miałaby sens gdyby problem występował przez okrągły rok, a u mnie wiosną i latem problem praktycznie znika. Wymienione świece, przewody, czujnik ciśnienia powietrza, przymierzam się do czujnika Halla i sond ale to jak błąkanie się w ciemnościach, a mechanicy nie bardzo chcą się podjąć naprawy.
Aveo 1.4 16v 94hp 37tyś przelotu
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Chevrolet Aveo »

Opinie o samochodach Chevrolet Aveo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne


ChevroletCaptiva

26 300

2009r.

216 724 km

podkarpackie

ChevroletCamaro

119 700

2019r.

53 000 km

mazowieckie

ChevroletCaptiva

20 900

2008r.

214 000 km

pomorskie

ChevroletAveo

12 499

2009r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

ChevroletAveo

19 900

2013r.

145 028 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System