Chevrolet

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chevrolet Aveo ) Rozładowany Akumulator



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzego112

Czytelnik



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slaskie
Posiadane auto: AVEO
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 14 Lis 2009, 21:35
Temat postu:

Rozładowany Akumulator


Koledzy miałem dzisiaj taka nieprzyjemna sytuacje , mianowicie umyłem rano auto , pojechałem do szkoły , niby wszystko ok , ale po skończonych zajęciach wsiadam do auta , a autko cisza , rozładowany akumulator , sam z siebie , lampy wyłączone bo wyłączają się same , auto stało raptem 3 godzinki na słońcu . Taka sytuacja zdarzyła mi się już 3 raz , Pierwszy raz bylem w serwisie wymienili akum. 2 raz pojechałem wszystko ok , i teraz 3 raz , w poniedziałek jadę znów do serwisu . A waszym zdaniem jaka możne być tego przyczyna , czy mogła woda się dostać gdzieś do akum... czy to wina samego akumulatora . Moze za pierwszym razem oni mi go nie wymienili tylko podładowali ??? auto co jakis czas nie chce zapalac za pierwzym razem
Aveo jest z 2008 r wiec praktycznie nowe !
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Wto 01 Gru 2009, 18:06
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Rozładowany Akumulator


sprawdz czy przypadkiem nie swieci sie lampka w bagazniku. praktycznie jest to nie do wykrycia. może to wyładowuje Ci akumulator. wsytarczy wyjąć osłonę i zamknąć samochód. jesli się swieci - to masz powód rozladowanego akumulatora. ja mialem podobny przypadek- 3 razy zmieniana bateria, ladowanie w porzadku a bateria "padała". dopiero przez przypadek to odkryłem.
Powrót do góry
przeeemek

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 21

Posiadane auto: Chevrolet Aveo Sedan 1,2 benz-gaz 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 13:23
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Rozładowany Akumulator


Trochę odświeżę stary temat.

Wczoraj miałem podobną sytuację. Auto ma 3,5 roku i to jest pierwszy taki przypadek.

W mrozy po -15, -20 odpalał elegancko. Aż do wczoraj gdy na dworze było ledwie -2 stopnie przez cały dzień.

Samochód garażowany w nocy. Rano normalnie jadę do pracy. Po 8 godzinach wsiadam do auta i jadę normalnie. Pod sklep i tam znowu odpalił bez problemu. Podjeżdżam do garażu (około 4 km od sklepu) otwieram bramę i auto już nie odpaliło!! Padł akumulator (chyba). Trochę pokręciłem ale nie chciałem go zbytnio męczyć. Podłączyłem kablami do innnego samochodu i odpali od kopa.

Chwilę pojeździłem, żeby podładować akumulator, trochę samochód postał na chodzie. W stawiłem do garażu i dzisiaj rano odpalił jakby nic się nie stało.

Co o tym sądzicie?

Co mogło być przyczyną? Do tej pory akumulator nie sprawiał żadnych problemów. Sądziłem, że coś z instalacją gazową, może centralką bo kontrolki dziwnie migały przy próbie odpalenia samochodu ale to chyba przez słaby akumulator.

Co mam teraz zrobić z akumulatorem. Szwagier zalecił mi, żebym wyjął akumulator z samochodu i naładował go prostownikiem na maksa. Czy to dobry pomysł?
Powrót do góry
Magda88

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opalenica
Posiadane auto: Chevrolet Aveo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Cze 2010, 20:32
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Rozładowany Akumulator


Witam, w zeszłym tygodniu zostawiłam auto na światłach na 8h, akumulator rozładował się całkowicie, jednak nawet po naładowaniu auto nie odpala! Zdaniem elektryka komputer stracił pamięć i nie rozpoznaje kluczyka. Póki co elektryk na wiele sposobów próbuje rozkodować immo jednak bezskutecznie. Sądzi iż w tej sytuacji moze pomóc jedynie serwis. Czy ktoś z Państwa orientuje się jakie to mogą byc koszty? I czy serwis jest faktycznie konieczny?
Powrót do góry
adi.swat

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Aveo sedan 1.2 16V 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Cze 2010, 19:48
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Rozładowany Akumulator


komputer raczej nie stracił pamięci bo przecież resetowanie komputera polega na odpięciu klem od akumulatora. A jak wyciągniesz akumulator do domu żeby go podładować i na drugi dzień go włożysz to komputer jakoś ma pamięć i działa.Nie wierz wszystkim fachowcom,tylko popytaj jeszcze gdzieś indziej.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 25 Cze 2010, 19:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chevrolet Aveo »

Opinie o samochodach Chevrolet Aveo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne


ChevroletCaptiva

47 500

2013r.

198 000 km

śląskie

ChevroletSpark

19 900

2011r.

124 893 km

śląskie

ChevroletAveo

9 900

2010r.

86 000 km

mazowieckie

ChevroletCamaro

119 700

2019r.

53 000 km

mazowieckie

ChevroletAveo

19 900

2013r.

145 028 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System