Chevrolet

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chevrolet Aveo ) Kontrolka check silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Amadeuszek

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mikołów
Posiadane auto: Aveo 1.6 16v 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Paź 2009, 21:24
Temat postu:

Kontrolka check silnika


Witam.
Aveo 1.6 16v rocznik 2005 na liczniku 23000 mil, od 2 miesiecy po instalacji gazowej zapala się nieszczęsna kontrolka. Dwa razy kasowana , wymienione przewody i świece-zalecenie mechanika od gazu.
Najprawdopodbnie będzie to sonda lambda (tylna), lub katalizator.
Podpięcie kompa w serwisie Chevrlet to koszt 120zl, ale nie ma 100% pewności ,że po usunięciu przyczyny wynikającej z odczytanego kodu bledu kontrolka na nowo nie zacznie świecic.
Moim skromnym zdaniem , by nie dac wpuścic się w kanal mechanikom, należy samemu dowiedziec sie jak najwięcej o mozliwych ewentualnych przyczynach. Mowa że po wymianie "tej części" nie będzie świecic kontrolka , powinna być potwierdzona na piśmie , inaczej diagnoza mechanika jest niepewna i dzialanie jego jest raczej po omacku.
_________________
Amadeuszek
Powrót do góry
matompra

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: AVEO 3D, Skoda Octavia Mint
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Paź 2009, 23:19
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Kontrolka check silnika


palenie tej kontrolki dotyczy chyba wszystkich aveo oraz sparków, chevrolety te tańsze mają błędy w instalacji elektrycznej, jest uboga w zabezpieczenia i to jest przyczyną jej świcenia, wymiana sond da efekt na chwilę potem i tak któregoś dnia bedzie świecić, rozwiazanie: odłączyć klamrę na akumulatorze na godzibnę i po problemie po ponownym załączeniu
Powrót do góry
gadu-gadu
Amadeuszek

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mikołów
Posiadane auto: Aveo 1.6 16v 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Paź 2009, 21:41
Temat postu:

Kontrolka check silnika


Dziękuje za podpowiedz, odlączenie klemy od aku to polowa sukcesu, na dobrą sprawę rozwiązuje problem na 5km lub np.50km , co dalej jak autko rozkraczy sie na srodku skrzyżowania lub dwupasmowce?
Taki przypadek mialem, pozatym dochodzi sprawa ustawień radia ,autoalarmu z zamykaniem szyb itp.
Znalazlem na necie warsztat naprawy aut z USA , z tego co wiem jest tańszy od serwisu Chevrolet, zostanie ustalony kompem kod blędu i podejme decyzję co z tym zrobić , wszystko zalezy od kwoty naprawy, gwarancji że kontrolka nie zacznie znow świecic po ...... ?
O wyniakch nie omieszkach podzielić sie na tym forum.
_________________
Amadeuszek
Powrót do góry
Amadeuszek

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mikołów
Posiadane auto: Aveo 1.6 16v 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Lis 2009, 22:10
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Kontrolka check silnika


Tak jak wczesniej napisalem, pisze co się dzieje po naprawie.
Auto oddalem do naprawy w firmie ASTRO w Katowicach, zapowiadało sie bardzo dobrze. Aveo zostalo zabrane spod domu na lawecie (12km) 150 zł , podpiecie pod kompa 100zl, naprawa + VAT , razem suma 841zł. Do tego wyszukali wadliwie dzialajacy nadmuch , naprawa 280zł +Vat 61zł.
Auto odebralem dzisiaj, o 18.00 przejechalem 2km od firmy ASTRO i spadła moc silnika , potem zaświecila się kontrolka Check silnika , a po 200m silnik najnormalniej zgasł.
Moim skromnym zdaniem , skasowano tylko kontrolke przy pomocy kompa i na tym koniec. Auto pozostało do ponownej naprawy mam nadzieję ,że tym razem firma ASTRO sprawdzi się w 100% i nie skasuje mnie za następna naprawę.Pisze to tylko po to by inni wyciagneli z tego wnioski , oddając swoje 4kółka do naprawy.
_________________
Amadeuszek
Powrót do góry
Amadeuszek

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mikołów
Posiadane auto: Aveo 1.6 16v 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Gru 2009, 22:36
Temat postu:

Kontrolka check silnika


Po ponownym podpieciu kompa do auta firma ASTRO z Katowic , skasowala tylko kontrolke twierdząc że jedna z wtyczek się rozpiela w czasie jazdy -bajanie nie wierze w to. Musieli coś powiedzieć kasując wczesniej gruba kasę.
Po 60 km kontrolka najnormalniej sie zaswiecila, oddalem auto do serwisu Chevroleta w Tychach, celem ustalenia przyczyny swiecenia się kontrolki. Trwało to godzinkę, odebralem fakture (120zł) i diagnoze "99% pewności ,że przyczyną jest przepalony wysoka temperatura katalizator.
Następnie oddalem auto do servisu wymiany tlumikow i katalizatorow- decyzja padla na zamienny katalizator -tańszy w cenie lecz podobno rownież skuteczny jak orginał. Jak narazie przejechalem 100km i jest ok.
Servis Chevroleta za wymianę katalizatora w orginale (do wersji USA auta) żądał 4200 za katalizator + usluga ,razem okolo 5000zł.
Przyczyną uszkodzenia katalizatora byla wadliwie wykonana nastawa instalacji LPG. Wnioski: daleko szukać u nas w kraju mechanika w miarę z przystępną ceną ,ktory naprawi bo zna w 100% przyczynę awari auta. Wielu jest niestety takich co naprawią dobre i udają ,że naprawili po to by zarobić, klijent i tak się nie zna. polak przeciez "potrafi"
_________________
Amadeuszek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 15 Gru 2009, 22:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mihu

Debiutant



Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Aveo II+ 2007 1,2 l + gaz BRCs24
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 29 Gru 2009, 13:19
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Kontrolka check silnika


A ja na kontrolkę Check patrzę już z "przymrużeniem oka". Kilka razy byłem na kasowaniu - w ramach gwarancji - i bez skutku, po 300-1000 potrafiła się znowu oświecić. Ręce opadają. Kiedyś nie pojachałem do serwisu i kontrolka sama zgasła.
Teraz też mi się tak dzieje. Kontrolka się oświeci, przejedę ok. 80-150 km. Rano odpalam auto i konrolka się nie świeci. Oczywiście gdy się świeci, silink pracuje normalnie (równo, nie szapie, nie kopci, itp).
Może też ktoś tak robi? Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
dewos

Czytelnik



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Chevrolet Aveo
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Gru 2009, 19:40
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Kontrolka check silnika


U mnie kontrolka CHECK tez sie swiecila ale ten problem mam juz z głowy na obecna chwile zaswieca sie ona tyko czasem ale gasnie. W serwisie chevroleta powiedzieli mi ze ze to wina gazu i mam jechac do gazownika i ponoc wykasowali jakies bledy. Udalem sie do gazownika na regulacje gazu, gazownik powiedzial mi tez zebym pojechal do mechanika na regulacje zaworow bo wydawalo im sie ze cos tam moze byc nie tak nie pamietam juz jakich ( wydaje mi sie ze ssace) po regulacji zaworow facet dal mi plyn ktory dolewa sie do benzyny (ponoc poprawia jakosc paliwa i cos wzmacnia nie wiem dokladnie (butelka ich firmowa zadnych szczegolow) i mialem jezdzic tylko na benzynie do wyczerpania buteleczki tego plynu (ok 2 no 3 pelne zbiorniki) a pozniej w razie czego wrocic na bezplatna regulacje. Na obecna chwile jezdze i na benzynie poki sie nie zagrzeje a pozniej juz lpg. Kontrolka czasem sie zaswieci ale jak dam mu wyzsze obroty tak od 3,5 / 4 tys obrotow w gore lampka gasnie i jest spokoj a tak jezdze normalnie.
Powrót do góry
gadu-gadu
kiesiu15

Czytelnik



Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Gru 2009, 20:36
Temat postu:

Re:


Ja też przestałem się przejmować świeceniem kontrolki.Jeżdże gdy się świeci i sama gaśnie po jakimś czasie. Wcześniej stwierdziłem też, że zależy to od rodzaju paliwa które jak wiadomo jest różne. Razz
Powrót do góry
print

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Aveo 1.4 8v 2004 sedan
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Sty 2012, 01:53
Temat postu:

;)


kontrola po zgaszeiu na akumulator nie zapali sie pokibedzie chodzi na PB. po LPG odrazu sie zapala Wink

z tego co wiem kazde aveo w gazie ja ma Wink

widziałem do tej pory 3.

moj ma 205 tys od nowosci check i nic sie nie dzieje....
_________________
--------------

www.psygarnij.pl
Powrót do góry
Amadeuszek

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mikołów
Posiadane auto: Aveo 1.6 16v 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Sty 2012, 17:12
Temat postu:

Re: ;)


print napisał:
kontrola po zgaszeiu na akumulator nie zapali sie pokibedzie chodzi na PB. po LPG odrazu sie zapala Wink

z tego co wiem kazde aveo w gazie ja ma Wink

widziałem do tej pory 3.

moj ma 205 tys od nowosci check i nic sie nie dzieje....



Witam ponownie po większej przerwie.
Po dluższej analizie i czytaniu po necie, zapytań u mechanika, padło na wymianę katalizatora. Koszt 500zł - zamiennik.
Po wymianie katalizatora chevrolet pokazał na co go stać.
Po dłuższej przerwie znów zaświecila się kontrolka, tym razem wiem na 100%, że to jedna z sond lambda.
Potwierdzam, że auta Chevrolet są uczulone na instalacje gazową.
No cóż uczymy się na blędach.
_________________
Amadeuszek
Powrót do góry
remak

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: chevrolet aveo 1.2 sedan, 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 19:44
Temat postu:

AVEO LPG, BRC Sequent 24 - błąd P0335


Mi check zaczął się palić po zamontowaniu LPG (BRC Sequent 24.11). Błąd P0335 - czujnik położenia wału. Po wykasowaniu błąd powraca w trakcie uruchamiania, niezależnie czy gaz czy benzyna. Potem już świeci się non-stop aż do wykasowania. Auto ma przejechane 30000 tys, w tym na gazie może 1200. Może ktoś ma podobnie?
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Pon 19 Mar 2012, 22:54
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Kontrolka check silnika


poruszaj wtyczką od położenie wału- na pewno pomoże Wink najlepiej zdejmij i wsadz z powrotem Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chevrolet Aveo »

Opinie o samochodach Chevrolet Aveo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne


ChevroletAveo

19 900

2013r.

145 028 km

śląskie

ChevroletAveo

12 499

2009r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

ChevroletOrlando

26 900

2011r.

206 910 km

śląskie

ChevroletMatiz

6 990

2007r.

166 284 km

pomorskie

ChevroletMatiz

12 900

2009r.

73 162 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System