Chevrolet

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chevrolet Spark ) awaria kontrolek- Pomocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Spark ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skrawleer

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: skoda Forman i chevrolet spark
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Lip 2009, 21:49
Temat postu:

awaria kontrolek- Pomocy


palą mi sie dwie kontrolki w sparku; równocześnie od ładowania akumulatora i od hamulca i nie gasną - palą sie cały czas. moze ktos wie co z tym zrobic?
Powrót do góry
gadu-gadu
AnthraX

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C4, 1.6 16V, 2006 Chevrolet, Spark, 0.8, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Kwi 2010, 07:32
Temat postu:

Alternator


Witam
Pewnie autor postu już dawno sobie poradził Smile ale jakby komuś się trafił podobny problem to będzie to wina alternatora.
2 tygodnie temu miałem taki sam przypadek, podczas jazdy zaświeciła się kontrolka od ładowania i dodatkowo od hamulca ręcznego.
Problemem było zwarcie które spaliło wszystkie diody w alternatorze ( nie wiem dokładnie jak Smile ale kontrolka od hamulca ręcznego jest z tym powiązana), po wymianie diód problem znikł.

pozdrawiam AnT
Powrót do góry
gadu-gadu
margita

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): wyrzysk
Posiadane auto: chevrolet spark 0,8
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Sty 2011, 16:06
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Spark ) awaria kontrolek- Pomocy


ratunku! mruga mi kontrolka od silnika! co to może być? majster wymienił cewkę, przewody i swiece a ta kontrolka dalej swoje, mruga. Na domiar złego autko jest strasznie mulaste i szarpie. Rolling Eyes
Powrót do góry
AnthraX

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C4, 1.6 16V, 2006 Chevrolet, Spark, 0.8, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Sty 2011, 21:24
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Spark ) awaria kontrolek- Pomocy


Cześć

Miałem podobny problem (dwa razy), zółta kontrolka check zapaliła się zaraz po odpaleniu samochodu, na wyższych obrotach zaczynała migać i tak jak u Ciebie auto było jak muł, a silnik jakby się "przytykał".
Problemem w moim przypadku było paliwo (co dziwne zatankowane na jednej ze stacji BP w Sosnowcu), zalałem cały bak a że jechałem w trase to po ok 250km dotankowałem na innej stacji, przemieszałem samochodem i ruszyłem dalej Smile. Po przejechaniu ok 25km problem znikł i auto jechało już normalnie, jednak kontrolka cały czas się paliła (informacja o wcześniejszym błędzie w komputerze) choć silnik pracował OK. Skasowanie błędu w ASO ok 100zł, u normalnego mechanika ok 40zł, jednak znajomy mechanik powiedział żebym się wstrzymał kilka dni z kasowaniem i płaceniem oczywiście - po ok 3-4 dniach chyba coś w komputerze się zrestartowało i kontrolka znikła Smile. Minął już rok i auto jeździ bez zarzutu.

Nie wiem co u Ciebie było sprawdzane i ile czasu to trwa, jeżeli zaraz po stwierdzeniu objawów oddałaś samochód do mechanika to czy brałaś pod uwagę paliwo ? Może tankowałaś dzień wcześniej?

pozdrawiam AnT


Ostatnio zmieniony przez AnthraX dnia Sro 05 Sty 2011, 18:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
margita

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): wyrzysk
Posiadane auto: chevrolet spark 0,8
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Sty 2011, 16:01
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Spark ) awaria kontrolek- Pomocy


O benzynie też pomyslałam; zalałam 98 BP i nic, dolałam "ulepszacza" i nic; jak mrugało tak mruga. Na komputerze wyszło -wielokrotne wypadanie zapłonu- skasowali mnie na 30 zł (chyba nie najgorzej z tego co widzę); majster zdjął błąd, podziałało, na ok 300m jazdy, i zaczęło mrugać dalej!
W Aveo był podobny błąd, z tym że kontrolka silnika świeciła cały czas i komputer wykazał awarię czujnika położenia wału korbowego; czujnik był zawilgocony wystarczyło wytrzeć go do sucha i auto śmiga bez problem; A moje
Crying or Very sad
nic!
masakra!
Jutro jadę do następnego majstra, może ten wpadnie na coś mądrzejszego!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 05 Sty 2011, 16:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
AnthraX

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C4, 1.6 16V, 2006 Chevrolet, Spark, 0.8, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Sty 2011, 18:48
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Spark ) awaria kontrolek- Pomocy


widocznie u Ciebie to jakiś większy problem, u mnie na szczęście to była tylko wina paliwa.Jeśli nowy mechanik rozwiąże problem to daj znać co to było, warto wiedzieć na przyszłość (choć mam nadzieje że ta wiedza nie będzie mi potrzebna).

pozdrawiam
AnT
Powrót do góry
gadu-gadu
margita

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): wyrzysk
Posiadane auto: chevrolet spark 0,8
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 15:27
Temat postu:

świecąca kontrolka slinika


Witam
Autko w końcu naprawione.
Walnięty był wtryskiwacz. Po jego wymianie auto chodzi bez zarzutu. Na szczęście! Wtryskiwacz kupiłam u Potaka w Łodzi, sprawnie i fachowo. Jeśli ktoś potrzebuje część do tych "koreańskich" cudaków to ich sklep polecam w 100%!
Pozdrawiam i życzę "bezproblemowych" samochodzików. Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Spark ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chevrolet Spark »

Opinie o samochodach Chevrolet Spark - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chevrolet Spark ) Porady, problemy techniczne


ChevroletMatiz

8 500

2010r.

163 000 km

pomorskie

ChevroletCaptiva

43 900

2013r.

196 000 km

śląskie

ChevroletTrax

39 900

2013r.

100 963 km

śląskie

ChevroletAveo

8 900

2007r.

106 000 km

śląskie

ChevroletCaptiva

47 500

2013r.

198 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System