Chevrolet

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chevrolet Cruze ) Chevrolet Cruze - duże spalanie !


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Cruze ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzejKapar

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 23:26
Temat postu:

Chevrolet Cruze - duże spalanie !


Witam - stałem się 14 dni temu 1 właścielem nowiutkiego chevroleta Cruze z silnikiem 1,6 16V - wersja średnio wyposażona - LS. Zrobiłem już samochodem 1200 kilometrów - mam jednak obawy co do spalania .... tzn. według kompa spalanie średnie to 12,2 litra na 100km, jeżdżę raaczej spokojnie - dlatego kupiłem najsłabszą wersję licząc na spalanie rzędu 8-9 lirów max . czasami spalanie na komputerze - trudno mi powiedzieć czy to chwilowe czy nie ale pokazuje się od 19 Litrów do 24 litrów .... na pełnym baku robię ok. 450 kilomtrów bak ma 60 Litrów ! !! więc biorąc pod uwagę to ile robię na baku to samochód spala ok 13 - 14 litrów ! według mnie to bardzo dużo ... proszę o info czy to normalnie czy samochód jeszcze się dociera ??? i czy nie jest to czasem awaria "czegoś " ???? proszę o poradę ..
Powrót do góry
Arek1969

Czytelnik



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Cze 2009, 11:44
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Cruze ) Chevrolet Cruze - duże spalanie !


Witaj - osobiście nie kupiłbym Cruze w tej wersji silnikowej ! - dlaczego ? abo dlatego, że silnik 1,6 16V o mocy 113 koni mechanicznych jest po prostu za słaby dla tego samochodu ! - niestety cruze trochę waży i ciekawostką jest to że Cruze z silnikiem 1,8 pali o mocy 141 koni spala mniej PB95 niż slinki właśnie 1,6 !! silnik 1,6 po prostu sobie nie radzi z tym samochodem -aby w miarę dynamicznie (tzn wykorzystując moment obrotowy silnika a nie cisnąć do końca obrotów ! ) przyśpieszyć od 0 do 100 silnik musi zostać wkręcony na 3,5 tys do 4,8 tys obrotów. dlatego też spalanie robi się większe.
polecam jak już koniecznie chcecie kupić benzynę silnik 1,8 - najlepszym silnikiem dla tego samochodu jest diesel o pojemności 2.0 L i mocy 150 koni - nie dość, że silnik bardzo dynamiczny to nawet przy ostrej jeździe można zmieścić się w niecałych 8,7 litra na 100km. - średnie spalanie to 6,6 Litra, w mieście - przy jeździe wykorzystującej moment obrotowy , zaś w długich trasach 5,3 litra na 100km. przy jeździe do 170km.


- p.s pracuję w Oplu i również sprzedaję Chevrolety Cruze - opinia napisana przez mnie jest tylko i wyłącznie odwzorowaniem tego jak w praktyce to wygląda ...
Powrót do góry
gc_

Czytelnik



Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Chevrolet Cruze LS 1.6 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Lip 2009, 13:21
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Cruze ) Chevrolet Cruze - duże spalanie !


Hej hej, rowniez posiadam Cruza LS 1.6 (kupilem prawie miesiac temu i zrobilem jakies 2000km) i na to wyglada, ze to calkiem normalne zjawisko, ze pali ponad 12 litrow w miescie przy spokojnej jezdzie i w dodatku jest bardzo mulowaty na niskich obrotach, na wyzszych da sie przezyc, ale za to jest glosny wtedy, chociaz wydaje sie ze nie pali duzo wiecej. Chcialem kupic wersje 1.8 ale niestety nie bylo czerwonego i musialbym czekac ponad 3 miesiace, wiec mam 1.6, troche zaluje ze nie poczekalem albo nie zapytalem o diesla, ktory jezdzi lepiej, ale nie narzekam, bo jest bardzo ladny, dosc wygodny i dobrze sie prowadzi. Na pocieszenie dodam, ze w trasie, przy dosc ostrej jezdzie i korkach pali kolo 8, wiec przy spokojnej moze sie nawet uda zejsc do 7, przetestuje bo za tydzien jade nad morze:)
Pozdrawiam
Powrót do góry
Arek1969

Czytelnik



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Paź 2009, 12:00
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Cruze ) Chevrolet Cruze - duże spalanie !


Ludzie !! NIE kupujcie tego CRUZE !!! to totalne gówno !!!! (przepraszam za wyrażenie) od momentu zakupu otrzymałem od chevroleta już 5 listów wzywających na darmowy serwis i wymianę wadliwych elementów !
posiadam Cruze 1,6 LS !! 113 koni - kupiłem go ok pół roku temu - bardzo podobał mi się w środku - jednak technicznie to paść!! stary typ zawieszenia - silniki 1,6 dla cruze to porażka !! muł, głośny od 3 tys. obrotów ... do tego do tej pory w serwisie wymieniono mi w tylnym zawieszeniu sprężyny oraz jakieś inne elemetny, do tego jakieś czujniki zmiennych faz rozrządu był dwukrotnie wymieniany !!! oczywiście wszystko na koszt chevroleta - po ostatniej wizycie strasznie skrzypi mi deska rozdzielcza - jeszcze nie miałem czasu jechać reklamować usługę) ponieważ ostatnio musieli ją demontować wymieniając jakąś tam wadliwą część nie pamiętam co to było - dostałem list z chevrolet więc pojechałem .... aa i jeszcze teraz mam problemy z przednim lewy głośnikiem - strasznie charczy ! - byłem z tym w Chevrolecie i powiedziano mi, że to moja wina bo słucham za głośno muzyki i głośnik jest uszkodzony - jednak ja nie mam w zwyczaju słuchania głośno muzyki - słucham tylko radia i to tyle o ile. Dowiedziałem się jednak od znajomego pracującego w oplu, że 1 modele Cruze miała źle zainstalowane przewody w przednich drzwiach .... mam dość tego samochodu ..... chętnie bym go sprzedał ale niestety spadł tak na wartości, że szok ! kupiłem za 65 tys złotych a teraz ten sam model w salonie bez rabatów kosztuje 53 tys !! szok .... jestem załamany. do tego ten silnik .... masakra ....
Powrót do góry
arielwrx

Czytelnik



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Chevrolet Cruze 1,6 LS
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Paź 2009, 13:39
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Cruze ) Chevrolet Cruze - duże spalanie !


niestety, również posiadam Cruze w wersji LS 1,6 silnik, i również uważam, że to za słaby motor do tego auta. też miałem przygody z głośnikiem od kierowcy - w sumie zaraz po wyjeździe z salony - panowie zdemontowali plastiki z drzwi i wymienili okablowanie oraz głośnik -- niestety po tej operacji plastiki skrzypią na nierównej drodze.... wystawiłem moje auto na aukcje jak się uda sprzedać to będę zadowolony choćbym miał stracić nawet i 10 tys. !! wolę uniknąć problemów .... dodatkowo coś jest nie tak.... ostatni zaczął dużo pali - średnia na kompie niby normalna bo 9 Litrów na 100km jednak litrarzując samochód spalanie realne ok 11-12 litrów przy w miarę spokojnej jeździe.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 26 Paź 2009, 13:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
arielwrx

Czytelnik



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Chevrolet Cruze 1,6 LS
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Paź 2009, 13:41
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Cruze ) Chevrolet Cruze - duże spalanie !


jeszcze jedno - czy z waszej klimy też śmierdzi grzybem ??? (przebieg ok. 4 tysiące)
Powrót do góry
Arek1969

Czytelnik



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Paź 2009, 13:18
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Cruze ) Chevrolet Cruze - duże spalanie !


w dniu wczorajszym byłem w serwisie m m cars - auto moje ma zaledwie kilka miesięcy i również śmierdzi z klimy - w chevrolecie wyczyszczono mi wentylację i odgrzybiono puki co spokój.
Powrót do góry
janek401

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Chevrolet Cruze 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lut 2010, 22:15
Temat postu:

Bzdury ....aż musialem tu napisć


Jestem wlaścicielem Chevroleta Cruza. Jest naprawdę super.
Jak czytam co tu jest napisane to naprawdę nie wierze że wy ludzie macie to auto. Pewnie salon Octavii i innej konkurencji tu się wypowiada.

Ja osobiście naprawdę jestem bardzo zadowolony. Na innych forach też są dobre opinie tylko dziwnie tu nie Smile

Przypomnę tak na szybko tytul autobest 2010 do tego dochodzi 5 gwiazdek w testach zderzeniowych... Naprawdę kawał porządnego auta dlatego aż mnie to zabolało i postanowiłem tu napisać.

Silnik mam 1.6 i naprawdę ja złego słowa nie powiem. Owszem może to nie F1 ale przypomne że to najsłabszy silnik Insigni Opla ten silnik ma też astra... Po 5000 km można mówić o tym jaki jest silnik...

Dodam środek rewelacja wszystko super wykończone no naprawdę az się dziwię tym opiniom. Jeszcze mogę pogodzić sie z tym że ktoś przesiadł się z audi i mu silnik jest wolniejszy...ale to co pisane jest o wnętrzu to już konkurencja tu bzdury wypisuje.

Przed zakupem miałem do wyboru także octavie Byłem na jazdach próbnych. Dziwne wybrałem Cruza Smile

W necie porownywany jes cruze z silnikiem 1.6 z octavią TSI...Jak mozna porównywać silnik Cuza z Turbo doładowanym silniczkiem 1.4???

Dla zainteresowanych polecam porównanie Octavii 1.6 MPI z Cruze 1.6

Dziwnie teraz Octavia nie pisze nawet o tym modelu Skody a przecież jest w sprzedaży jak i ta staruszka Octavia Ture

Piszę dlatego porównanie z Octavia bo tylko to była dla mnie alternatywa jak kupowałem auto.

Wszystkich zainteresowanych Cruze kieruję do innych artykułów w necie.
Bo to co tu wyczytałem...Na mur beton pachnie mi tu konkurencją
Powrót do góry
janek401

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Chevrolet Cruze 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lut 2010, 22:41
Temat postu:

jeszcze jedno


Czytam tu o radiu. Miałem w poprzednim aucie głośniki Heliksa. Wiem co to dobre głośniki. Ja naprawdę ze swojego radia jestem zadowolony mi nic nie bzyczy itd

To co tu wypisuje gość niby pracownik chevroleta to coś dziwnie się zaangażował w to wszystko Smile
Później jest wpis że ktoś ma Cruza 6 miesięcy wpis na forum 26 październik czyli musiał go kupić w kwietniu.

Cruze pojawić miał się w Polsce w maju.

Ja kupiłem swojego w sierpniu i jeszcze nawet reklam nie było i nikt nie wiedział co to Cruze....

Jeszcze ta kwota 65000 jaka podał a teraz pisze że takie auta są po 54000 czy jakoś tak

Ja kupiłem w sierpniu swojego za 55 000 bo dodałem czarny lakier i pakiet bezpieczeństwo. Tak normalnie Cruze był po 49 999

Więc jeśli ten facio zapłacił za Cruza 65 000 to na mur nie byłaby to wersja base... Za te pieniądze gdybym miał kupiłbym sobie szybkiego Cruza z silnikiem Diesel Naprawdę dynamicznego

Panie kochany może ktoś pana oszukał albo Pan pisze o innym aucie???

Dodam jeszcze żeby nie być posądzonym o stronniczość. Cruze ma jedną wadę jaką poznałem mianowicie przełącznik świateł ten sam problem ma najnowszy Opel Insignia. Jednak to problem softu i przeprogramowania moduł sterowania
Powrót do góry
janek401

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Chevrolet Cruze 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lut 2010, 22:55
Temat postu:

jaja totalne padam ze śmiechu


Ten co tu robi wpisy arek1969 zobaczcie sami. Na jego pierwszy wpis... Pisze gość że:

Witaj - osobiście nie kupiłbym Cruze w tej wersji silnikowej

później pisze że pracuje w Oplu itd

Przeczytajcie wpis następny.....Doradzał wszystkim żeby nie kupić cruza po czym pisze że go kupił i żałuje.

No taki ekspert tu pisze odradza wie wszystko po czym niby jest nieszczęśliwym użytkownikiem . Gdyby ten tekst napisał z innym nickiem to jeszcze by to uszło ale ludzie on te wpisy robi na tym samym nicku
Powrót do góry
gc_

Czytelnik



Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Chevrolet Cruze LS 1.6 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Maj 2010, 21:05
Temat postu:

Chevrolet Cruze - opinie


Naprawde trzeba przyznac, ze kontrowersyjny samochod:)
Powrót do góry
Bruce1807

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chevrolet Cruze LS+ 1,8 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 03:04
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Cruze ) Chevrolet Cruze - duże spalanie !


Chyba pierwszy mój wpis tutaj, więc

Witam Cruzowiczów Smile

Na początek to zgadzam się z opinią o Arek1969. Jakoś się wypowiedzi ku[y nie trzymają. Pracuje w Oplu i nie wie dokładnie co mu wymieniali? Bezsens.
Też jeżdżę Cruzem od roczku (14k) fakt, że 1,8 ma niższe spalanie (komp podaje średnią 8,8 głównie Wawa i na oko się zgadza, a jeżdżę dość dynamicznie Smile ale poza tym robię przeglądy we własnym zakresie raz na jakiś czas i nic znależć nie mogę żeby się przyczepić. Zawieszenie o.k. głośniki o.k. nie piszczy/stuka/brzęczy. Żeby nie było robię przy mechanice.

p.s. jak plastiki piszczą po rozkładniu przez serwis to mechanika/blacharza w auto i zademonstrujcie które kiedy itp. w każdym aucie spinki potrafią się łamać przy rozkładaniu, więc im też mogły ale GWARANCJA to mają naprawić.
Powrót do góry
StaraDupa

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Chevrolet CRUZE 1.8-141KM-2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 31 Sty 2012, 09:53
Temat postu:

uuuuuuu


Witam. No ludzie.
Zakupujecie nowy samochod i w dodatku Chevroleta i mazekacie na spalanie? Po pierwsze kto chce by mu auto malo palizo niech kupi Reno Clio z instalacja gazowa a nie marke ktora niewiele zrobila w kierunku zmniejszania spalania powolujac sie na swoich poprzednikow z za wielkiej wody. LUDZIE TO JEST CHEVROLET - on nigdy nie bedzie malo palil!!!

Po drugie autko na dotarciu czyli tak do 5000km to ma prawo palic wiecej. Moje na trasie Rzeszow Krakow wyrabia (pierwsza jazda po zakupie) 6,6 - 6,9 w miescie przy normalnej jezdzie 10,1. i nie mam zamiaru plakac z tego powodu.
Powrót do góry
benny86

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 200
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory/śląskie
Posiadane auto: Aveo 1.2 16v
Piwa: 7/4
Wysłany: Pon 06 Sie 2012, 15:07
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Cruze ) Chevrolet Cruze - duże spalanie !


Ma ktoś z Was cruza 1.6 ale tego 124 konnego? Jeśli tak, to jak wygląda spalanie w nim?
_________________
Powrót do góry
JacekTym

Czytelnik



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chevrolet Cruze
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Wrz 2012, 21:16
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Cruze ) Chevrolet Cruze - duże spalanie !


Witam,
Ja mam Cruza 1.6 ale tego 124.
Spalanie po przejechaniu pierwszych 2500 wyniosło 7.8 (Wyliczone z tankowania). Komputer pokładowy pokazuje 7.3.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Cruze ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Chevrolet Cruze »

Opinie o samochodach Chevrolet Cruze - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chevrolet Cruze ) Porady, problemy techniczne


ChevroletAveo

19 999

2012r.

109 000 km

warmińsko-mazurskie

ChevroletMatiz

12 900

2009r.

73 162 km

śląskie

ChevroletCaptiva

26 300

2009r.

216 724 km

podkarpackie

ChevroletAveo

19 900

2013r.

145 028 km

śląskie

ChevroletKalos

8 800

2008r.

84 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System