Chevrolet

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chevrolet Aveo ) Aveo i klimatyzacja



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miku

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Sty 2009, 11:54
Temat postu:

Aveo i klimatyzacja


Witam wszystkich
Niedawno nabyłem nowe Aveo wyposażone w manualną klimatyzację. I tu pojawią się moje pytanie odnośnie jej działania: przełączenie kierunku nawiewu na opcję nogi-szyba lub sama szyba powoduje automatyczne włączenie sprężarki klimatyzacji. Nie działa wówczas przycisk włączania/wyłączania klimy i nie da się korzystać z nawiewu np. na szybę bez włączonej klimy. Czy ktoś wie jak tą opcję wyłączyć? Podejrzewam że będzie to kwestia jakiejś ukrytej zworki.

pozdrawiam
Michał
Powrót do góry
instruktor33

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: AVEO 1.2 LS pakiet SPORT 2008 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Sty 2009, 23:34
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Aveo i klimatyzacja


Witaj miałem to samo bo model T250 ma taką budowę klimy.Sprawa jest banalnie prosta chciałem to zrobić sam ale pod obawą utraty gwarancji udałem się do serwisu w Szczecinie i tu o dziwo specjalista nie wiedział jak się do tego zabrać.Poprowadziłem go za rączkę i zrobił a ja nie utraciłem gwarancji(chevrolet bardzo rygorystycznie jej przestrzega)wystarczy dostać się do przełącznika którym to właśnie wybierasz miejsce nawiewu i odłaczyć przewody z mikrowyłaczników które są automatycznie załączane podczas wyboru szyba lub szyba nogi.
Powrót do góry
miku

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Lut 2009, 15:04
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Aveo i klimatyzacja


A czy mógłbyś napisać w jaki sposób można się dostać do tych kabelków? Próbowałem przez zdemontowany schowek ale chyba nie tędy droga.
Powrót do góry
conductor

Dyskutant



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Hyundai Elantra 1,6 2017
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 01 Paź 2009, 12:50
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Aveo i klimatyzacja


)wystarczy dostać się do przełącznika którym to właśnie wybierasz miejsce nawiewu i odłaczyć przewody z mikrowyłaczników które są automatycznie załączane podczas wyboru szyba lub szyba nogi.[/quote]

Kochani!piszcie cos na ten temat!czy nikt nie zrobil fotek?to uciazliwe...udogodnienie!jak to zrobic?
Powrót do góry
conductor

Dyskutant



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Hyundai Elantra 1,6 2017
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 18 Paź 2009, 23:27
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Aveo i klimatyzacja


Na szczescie odkrylem, ze w pozycji nawiewu na stopy leci troche powietrza tez na szybe, wiec jak juz sie zaparowanie szyb opanuje, to wystarczy ta pozycja w czasie jazdy, bez klimy! Probowalem namowic serwis do wyjecia tych kabelkow, nie dali sie namowic...auto jest tak zaprojektowane przez producenta i nie beda nic ruszac (na gwarancji, a i pewnie bez tez)!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 18 Paź 2009, 23:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
conductor

Dyskutant



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Hyundai Elantra 1,6 2017
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 16 Gru 2009, 16:30
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Aveo i klimatyzacja


Kochani!czy nikomu ta wymuszona klima nie przeszkadza?toz to paranoja mrozic sobie szybe, jak jest mroz na zewnatrz, szczegolnie przy zimnym silniku!Ilu nas jest uzytkownikow aveo2?czy serwisanci tu nie zagladaja?
Powrót do góry
conductor

Dyskutant



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Hyundai Elantra 1,6 2017
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 03 Lut 2011, 17:17
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Aveo i klimatyzacja


https://docs.google.com/present/view?id=ddhjh4wh_0c4f38j4w tutaj jest dobra instrukcja obrazkowa, jak demontowac radio i wylaczyc klime.
Sprawdzilem, jest metoda uproszczona: pokretlo nawiewu zdejmujemy na pewniaka chwytajac przez gume (detka) szczypcami plaskimi i ciagnac. spokojnie wychodzi. Teraz nalezy wyjac delikatnie mikrowylacznik z zatrzaskow i po prostu odwrocic go o 180o i wepchnac gdzies powyzej w puste miejsce (nic nie psujemuy, nie odcinamy,itp). Gotowe!Polecam!
Powrót do góry
FLEBUSS

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: AVEO T255/2012 1206/84KM LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Lut 2015, 00:01
Temat postu:

Klima T255


Procedura Krisa Mustanga z cytowanego linka jest okrężna i pracochłonna - 5 min pracy drogą zdjęcia przełącznika i odpięcia jednego przewodu z mikroprzełącznika załatwia problem - gwarancje wygasają na amen więc problem znika Cool
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chevrolet Aveo »

Opinie o samochodach Chevrolet Aveo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne


ChevroletTrax

39 900

2013r.

100 963 km

śląskie

ChevroletEpica

15 990

2010r.

181 000 km

wielkopolskie

ChevroletCamaro

99 999

2014r.

83 000 km

pomorskie

ChevroletCaptiva

26 300

2009r.

216 724 km

podkarpackie

ChevroletCamaro

119 700

2019r.

53 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System