Chevrolet

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chevrolet Cruze ) emulator drugiej sondy?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Cruze ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
x666

Czytelnik



Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Chevrolet Aveo
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Wrz 2018, 19:45
Temat postu:

emulator drugiej sondy?


Ostatnio pojawił mi się check P2096, niestety również na Pb. Trzeba trafu, że blisko domu natrafiłem na serwis GM (przynajmniej tak się reklamują). Po pierwszej rozmowie byłem zaskoczony wiedzą (m.in. od razu powiedzieli, że mogą ustawić luzy zaworów w moim drugim aucie Aveo i wiedzieli, że tam jest ustawienie na śrubkach, czego np. nie wiedzą w ASO Chevroleta TOP Auto). Wracając do tematu umówiłem się na kontrolę luzu w Cruze w tym serwisie, zostawiłem auto wczoraj i przy okazji poprosiłem, żeby ewentualnie jak będą mieli czas to żeby coś zrobili z pojawiającym się checkiem. Dziś dzwonią i mówią, że wszystko zrobione (kontrola luzów i check łącznie 280 zł) i mówią, że błąd to wina katalizatora ale wstawili emulator (tulejka). Przed odbiorem auta odwiedziłem mojego gazownika, który jak to usłyszał to się zdenerwował i zadzwonił do tego mechanika, ale jak ustalił co zrobili powiedział, że wszystko jest OK, a on sam ma w swoim aucie tak samo. pytałem się gazownika oraz mechanika czy emulator nie spowoduje np. nieprawidłowego składu mieszanki i w konsekwencji np. wypalanie zaworów. Obaj stwierdzili, że nie i wszystko będzie dobrze działać. Gazownika znam już od 8 lat i mam pełne zaufanie, zresztą on nie zna mechanika więc nie miał powodów by kłamać.
Czy faktycznie emulator nie zaszkodzi Cruzowi? Czy faktycznie druga sonda nie wpływa na skład mieszanki?
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Nie 23 Wrz 2018, 13:52
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Cruze ) emulator drugiej sondy?


Druga sonda jest sondą diagnostyczną- bada stan katalizatora. Ten emulgator to na pewno jest tulejka dystansowa która powoduje że ECU "widzi" prawidłowy sygnał. W Twoim przypadku albo siedzi sonda (najbardziej prawdopodobne) albo siada już katalizator. Najważniejsze jest jednak że pierwsza sonda (przed katalizatorem) jest prawna- to ona "ustala" wielkość dawki paliwa.
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Cruze ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chevrolet Cruze »

Opinie o samochodach Chevrolet Cruze - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chevrolet Cruze ) Porady, problemy techniczne


ChevroletOrlando

26 900

2011r.

206 910 km

śląskie

ChevroletAveo

9 900

2010r.

86 000 km

mazowieckie

ChevroletTrax

39 900

2013r.

100 963 km

śląskie

ChevroletLacetti

5 500

2007r.

141 146 km

warmińsko-mazurskie

ChevroletAveo

8 900

2007r.

106 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System