Chevrolet

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chevrolet Evanda ) Problem z pracą silnika + wysokie spalanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Evanda ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
k4mix6

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Evanda
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 31 Paź 2017, 01:54
Temat postu:

Problem z pracą silnika + wysokie spalanie


Witam,

Od jakichś dwóch miesięcy jestem posiadaczem Chevroleta Evanda, wersja z automatyczną skrzynią biegów. Blacharsko autko jest super, jednak z autem mam ciągły problem.. Sad Na początku dodam, iż auto jest z instalacją LPG.

Od początku - po kupnie auta przejechałem nim ok. 300km do mojego miasta, gdzie średnie spalanie wyniosło ok. 10 litrów. Wydaje mi się to dobrym spalaniem jak na tak duże autko.

Po jakimś czasie od zakupu, około tygodnia, dwóch zauważyłem, że auto znacznie za dużo pali. Średnie spalanie przy normalnej jeździe wynosiło średnio 18-20l LPG na 100km. Dodatkowo silnik jakby delikatnie dławi się, sprawia wrażenie jakby co parę sekund chodził na 3 cylindrach. Podczas jazdy z niskimi obrotami odczuwalnie trzęsie autem, widać skoki braku mocy. Mniej zauważalne jest to na LPG, jednak spalanie wysokie jest zarówno na gazie, i na PB.

Od tego czasu byłem z autem u 3 mechaników. Każdy miał inną teorię. Na początku wymieniłem świece i kable. Pierwszy mechanik powiedział, że komputer mu pokazał sonde lambdę (więc ją wymienił na nową), następnie powiedział, że być może katalizator jest przypchany więc z bólem podjąłem się wycięcia kata z autka. Nic nie pomogło, silnik nadal chodzi czasem jakby na 3 cylindrach, a spalanie takie samo. Kolejny mechanik stwierdził, że do wymiany jest czujnik położenia paska rozrządu - wymienił to na nowy, jednak nadal bez zmian.

Podczas dłubania w autku zdjęłem na nowo przepustnicę i wymieniłem na dobrą uszczelkę, dodatkowo wymieniłem uszczelkę układu dolotowego. Sprawdzałem czujnik temperatury powietrza dolotowego omometrem - zachowuje się dobrze na zmiany temperatur w domu.

Jedyne co w tej chwili przychodzi mi do głowy to wymiana czujnika położenia przepustnicy lub czujnika map sensor. Nie wiem w którą stronę się kierować..

Czy ktoś z klubowiczów miał może podobny problem? Może ktoś posiada evandę w okolicach Białegostoku? Tak bardzo podoba mi się autko, jednak nie mam już na nie powoli sił, a wydawane ciągle pieniążki również mnie dołują.
W najbliższym czasie postanowię chyba kupić kabel ELM327 i samemu pokombinować, jednak nie czuję się w tym najlepiej.
Powrót do góry
k4mix6

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Evanda
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 31 Paź 2017, 22:46
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Evanda ) Problem z pracą silnika + wysokie spalanie


Po szybkim zakupie ELM 327 zabrałem się do pracy. Jakoś udało mi się połączyć z autem i wczytało mi błąd:
P0703 - przetwornik momentu obr./ przełącznik B hamulca - usterka ---> jednak mam wszystkie światła stopu, a tempomat działa bez problemu
P0300 - Wykryte przypadkowe/wielokrotne wypadanie zapłonów w cylindrach ---> z tego co teraz zacząłem kojarzyć to właśnie ten błąd wywalał dwa razy u mechaników. Jeden z nich wyrzucił kata i wymienił sondę lambda. Drugi natomiast wymienił czujnik położenia rozrządu. Jak widać błąd wraca, więc nadal coś nie tak, czytam na tym w internecie, jednak nie bardzo wiem od wymiany czego zacząć.
Kupiłem dzisiaj czujnik położenia przepustnicy, jednak nadal autkiem szarpie (nie wiem czy dobrze skalibrowałem przepustnicę - może ma ktoś sprawdzony sposób)

Drugie pytanie - czy ma ktoś sprawdzony, dobry program do odczytywania danych i błędów z ELM? Czytałem trochę o progranie Chevrolet Expolorer po rosyjsku, jednak nie znalazłem schematu jego działania, i czy rzeczywiście on działa i jest coś wart.

Przy dłubaniu w garażu udało mi się odczytać takie dane:
Napięcie 13,6 V
Temperatura cieczy chłodzącej 60 stopni
Temperatura zasysanego powietrza = 30 stopni
Ciśnienie w kolektorze dolotowym przy włączonym zapłonie pokazało mi 98kPa.
Wyprzedzenia zapłonu dla 1-go cylindra w stopniach = -0,5 stopnia
Long term fuel % trim - Bank 1 = 2,34%
Oxygen sensor B1S1 voltage = 0,44 V

Pozdrawiam
Powrót do góry
slawek_p

Czytelnik



Dołączył: 21 Lis 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Evanda
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lis 2017, 08:37
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Evanda ) Problem z pracą silnika + wysokie spalanie


Miałem to samo. U mnie winną okazała się cewka zapłonowa. Po wymianie wszystko wróciło do normy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Evanda ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chevrolet Evanda »

Opinie o samochodach Chevrolet Evanda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chevrolet Evanda ) Porady, problemy techniczne


ChevroletAveo

19 999

2012r.

109 000 km

warmińsko-mazurskie

ChevroletCaptiva

35 900

2012r.

214 218 km

mazowieckie

ChevroletMatiz

12 900

2009r.

73 162 km

śląskie

ChevroletOrlando

31 900

2011r.

192 000 km

śląskie

ChevroletCaptiva

43 900

2013r.

196 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System