Chevrolet

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chevrolet Aveo ) Aveo T200 1,2 -drążek zmiany biegów, zegary.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
XenLin

Czytelnik



Dołączył: 02 Paź 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Aveo T200 1,2 8V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Paź 2017, 21:34
Temat postu:

Aveo T200 1,2 -drążek zmiany biegów, zegary.


Na początek witam wszystkich użytkowników forum!

Jestem szczęśliwym posiadaczem Chevyego Aveo T200 1.2 53kW hatchback. Jak to każde autko trapią problemy tak i moją maszynę męczy kilka rzeczy.

Przechodząc do sedna. Pojawił się jakiś czas temu luz na drążku zmiany biegów. Wyraźnie czuć około 2-2,5cm poprzecznego luzu nim drążek zaczyna "popychać" mechanizm,czasem też po przechyleniu drążka do granicy tego luzu ten nie wraca do swojego pierwotnego położenia. Oznaczenie jakie jest to 4G16MT i prawdopodobnie dotyczy właśnie mechanizmu. Moje podejrzenie pada na plastikową białą tulejkę obejmującą "kulę" drążka - niestety NIGDZIE nie znalazłem "zestawu naprawczego" zawierającego ten element. W sieci jest kilka całych drążków ale nie ma samej tej tulejki. Stąd moje pytania - czy idzie gdzieś ten element dostać? Może pasuje z innego pojazdu? Czy może też moja diagnoza jest niezbyt trafna i powinienem zajrzeć głębiej? Zaznaczam także, że mechanizm ma luz tylko w tym jednym kierunku (tj. poziomo).


Druga sprawa - zegary. W zegarach jest wyświetlacz LCD pokazujący przebieg, u mnie ostatnimi czasy właśnie ten wyświetlacz zaczął przygasać - po uruchomieniu silnika przez kilka minut jest ok, następnie tracą się cyfry, bądź są słabo widoczne, po czym po 2-3 minutach wszystko wraca do normy i przez całą trasę nie ma dalszych problemów. Jak odstawię pojazd na trochę to sytuacja ponownie się pojawia na około 2-3 minuty i jest spokój. W sumie mam dwie opcje - kupić zegary używane z czym wiąże się pytanie czy w zegarach jest pamięć przebiegu, lub też rozebrać zegary, dokonać oględzin i ewentualnie wymienić wyświetlacz (o ile takowy znajdę). Ktoś spotkał się z podobnym problemem i być może znalazł na to rozwiązanie?

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc!

Pozdrawiam.

[/img]
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sro 04 Paź 2017, 10:11
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Aveo T200 1,2 -drążek zmiany biegów, zegary.


Ad.1- zobacz czy przypadkiem nie pasuje tulejka od ... daewoo matiza. Skrzynie aveo i matiza są takie same więc powinna pasować (ale nie jestem pewien na 100%).
Ad.2 Liczniki "pamiętają" przebieg więc przy zmianie bedzie nowy przebieg. Za blędy mogą odpowiadać tzw zimne luty.
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
XenLin

Czytelnik



Dołączył: 02 Paź 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Aveo T200 1,2 8V
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Paź 2017, 16:46
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Aveo T200 1,2 -drążek zmiany biegów, zegary.


Zegary zrobione - faktycznie gdzieś pojawił się niewidoczny zimny lut. Po poprawkach problem póki co ustąpił i wyświetlacz pracuje jak należy.

Odnośnie drążka złe nowiny - znajomy mechanik szperał i nic nie znalazł. Odwiedziłem więc ASO Opla i niestety występuje tylko cały mechanizm - samej tulejki niestety nie idzie dostać. Koszt 450-500 PLN więc lepiej sobie darować. Matiz ma taką samą skrzynię ale mechanizm niestety jest inny a co za tym idzie nic nie idzie dopasować.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chevrolet Aveo »

Opinie o samochodach Chevrolet Aveo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne


ChevroletAveo

19 900

2013r.

145 028 km

śląskie

ChevroletOrlando

27 900

2012r.

203 548 km

mazowieckie

ChevroletCaptiva

35 900

2012r.

214 218 km

mazowieckie

ChevroletCaptiva

38 800

2013r.

186 000 km

mazowieckie

ChevroletCaptiva

21 800

2009r.

210 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System