Chevrolet

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chevrolet Lacetti ) jaka może być przyczyna dużego spalania


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Lacetti ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Negro

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstancin-Jeziorna
Posiadane auto: Lacetti 1.8 T18SED CDX
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Sty 2015, 03:26
Temat postu:

jaka może być przyczyna dużego spalania


Witam. Skladam na Wasze rece takie oto pytanie. Czy to normalne, ze moje Lacetti ma spatanie ok 10l/100km ? Od kupna przejechalem prawie 4 tys km i jakbym nie jezdzil i gdzie bym nie jezdzil to wychodzi 10 litrow. Raz sie zawzialem i udalo mi sie zejsc do 9l, ale to byla trasa, 80km/h i 2200obr. Poprzedni moj samochod 1,5 16V i na podwojnym gazniku ( czyli mniej oszczedny) przy takiej jezdzie spalal 5,5 l. Jedynie co zauwazylem, to po puszczeniu gazu w trakcie jazdy zbyt wolno spadaja obroty, dochodza do 1300 i powoli, powoli schodza na 900. Czy tylko wiz w ASO ? A moze mozna to samemu cos sprawdzic, poprawic, zresetowac, ustawic, wyczyscic ? Podpowiecie ? Z gory Dziekuje.
_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe.
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sob 31 Sty 2015, 12:10
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Lacetti ) jaka może być przyczyna dużego spalania


Masz dość dużo do sprawdzenia: hamulce (czy nie trzymają) i silnik: wymiana filtrów, świec, sprawdzenie czujnika temperatury, termostatu, sondy lambda, mapsensora, silniczka krokowego (zacznij od niego) czyszczenie przepustnicy itp
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Negro

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstancin-Jeziorna
Posiadane auto: Lacetti 1.8 T18SED CDX
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lut 2015, 01:26
Temat postu:

Spalanie


Szanowny Moderator chyba sam buszuje na tym Forum Very Happy . Hamulce odrobine trzymaja, ale nie sa gorace i samochod jedna reka da sie przepchnac. Beda robione zreszta, nowe klocki, szczeki, jak trzeba to i tloczki, bebechy od szczek itd. Silnik byl u silnikowca ktory wymienil hydaulike bo szklanki mialy slady wzerow, oprocz tego wymienil rozrzad z pompa, swiece, wszystkie filtry, kolo pasowe bo sie rozwarstwialo, jakies rolki, napinacze, wym.oleju z plukanka czyli spuszczenie oleju, wlany nowy, 20min pracy i ponownie nowy. Valvoline MaxLife 10w40. Jedyna Marka oleju jaka uwazam. itd itp. Na diagnostyce silnik dostal same pochwaly i faktycznie pracuje jak rodowity japonczyk. Myslalem o krokowcu ale nie wiem gdzie sie znajduje w tym aucie. Napewno wkrotce wymienie termostat poniewaz strasznie wolno sie nagrzewa silnik (min 10km musze przejechac zeby tem dotarla do pierwszej kreski). Po za tym nie uwazam za normalne aby w trakcie jazdy ( raz uruchamiam ogrzewanie raz nie) wskazowka temp zblizala sie raz do srodkowej kreski raz do pierwszej. Czy wogole graty marki KOREA to jest cos dobrego ? Jak moge sprawdzic czujnik temperatury ( chodzi o czujnik powietrza dolot ? ). Jak moge sprawdzic mapsensor ? Jak sie czysci przepustnice ? Mr. Green
_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe.
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Nie 01 Lut 2015, 05:57
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Lacetti ) jaka może być przyczyna dużego spalania


Znasz już odpowiedź na swoje pytanie- prawdopodobną przyczyną jest termostat. Sprawdź go programem diagnostycznym- zwykły elm 27 powinien podać odpowiednią temperaturę (przy okazji sprawdzisz czujnik temeratury). Jak bedzie niska to go zmień- potem bedziemy myśleć. Jak bedziesz u mechanika z termostatem może oczyścić przy okazji przepustnice (bo i tak bedzie miał zdjęte osłony silnika) i silniczek krokowy (siedzi w przepustnicy).
A czy koreańce są coś warte- musisz sam sobie odpowiedzieć Wink najpierw doprowadź samochodów do ładu Wink Sam mam aveo od nowości i nie narzekam (pomimo nalatania 170kkm)
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Negro

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstancin-Jeziorna
Posiadane auto: Lacetti 1.8 T18SED CDX
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lut 2015, 23:34
Temat postu:

Spalanie


Nie no, Do mechanika jechac nie bede. Mam dosyc " bedzie pan zadowolony"," koto panu to robil", itp. To co bede mogl zrobic to sam zrobie. Termostat i czujnik temp powietrza to zaden koszt wiec wymienie je na wszelki wypadek. A przy okazji jeszcze raz wymienie plyn chlodzacy, bo jak kupilem to byl sos a lubie miec plyny w aucie klarowne jak dobre wino. Co do Koreii to chodzilo mi o czesci zamienne firmy KOREA. Czytajac opinie to ponoc sa nawet nawet. Wertuje neta i cholernie ciezko znalezc manuale do Lacetti 1,8. W civic Vgen to mam wszystkie manuale od wszystkiego, lacznie z katem natarcia kol zebatych w skrzyni czy wszystkimi parametrami, wymiarami, tolerancjami kazdego elementu w silniku. A teraz nawet nie moge namierzyc gdzie jest silniczek krokowy. Ale znajde, na spokojnie. Wink . No chyba ze zalaczy mi sie super len i odjade na diagnostyke do ASO Cool . Wlasnie przeczytalem, ze mozna kupic elm 327 z oprogramowaniem za 59zl. Tylko pewnie zeby to wszystko odczytac i wiedziec co jest zle a co dobrze to trzeba miec jakies szkolenie serwisowe.
_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 01 Lut 2015, 23:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Pon 02 Lut 2015, 04:46
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Lacetti ) jaka może być przyczyna dużego spalania


Aby dostać się do krokowca musisz zdemontować plastikową osłonę silnika.
ELM 27 i dobry program pozwoli zczytać błędy silnika bez żadnych szkoleń (w tym temperaturę) ale 59zł to zdzierstwo Wink ja swego kupiłem za 30zeta Wink
co do czesci - made in korea- nie są takie złe Wink kupuję najczęsciej firmy ctr (bo najczesciej wymieniam czesci zawieszenia) i .... są lepsze niż np febi Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Negro

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstancin-Jeziorna
Posiadane auto: Lacetti 1.8 T18SED CDX
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lut 2015, 08:02
Temat postu:

Spalanie


Powoli bede to ogarnial. CTR jest jest porownywalne lub lepsze od japonskiej 555. CTR uzywalem w hondzie ktora zjedzila Polske i kilka razy brala udzial w TimeAtack. A co do spalania to musze to ogarnac bo baaaaardzo duzo jezdze i w sumie Lacetti bylo kupione z mysla o tluczeniu tysiecy km, i juz nie chodzi tyle o koszt co mimo baku 60l to co 600km, czyli co chwile musze zjezdzac na stacje. Zawias mam dobry, ale czesci zawieszenia sa tak tanie, ze pewnie na wiosne jak dojdzie fajniejsze kolo ( 195/50R16) to wymienie caly zawias. Szkoda ze nie robia poliuretanow do Lacetti Wink . Bede tez polowal, ale nie sadze zeby gdzies na swiecie istnialy, na grubsze staby. Na lukach robia dobra robote. Wink . No i gdzies widzialem chip, ktory podobno niezle dodaje wigoru. Poki co to zaczne od podstaw, czyli spalanie, heble i lampy ( juz mam zarowki 130/100W, moje ulubione Twisted Evil )
_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe.
Powrót do góry
wodnik84

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Chevrolet Lacetti SX 1.6 16v kombi :)
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Cze 2015, 22:58
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Lacetti ) jaka może być przyczyna dużego spalania


Witam, podepnę się pod temat, też mi się wydaje że trochę dużo pali, ale tak na początek bo nie mam jeszcze kabla do diagnostyki więc czy to jest dobra temperatura ? wydaje mi się że wskazówka powinna stać w pionie ?

i jeszcze jedno pytanie czy termo w metalowej obudowie podejdzie od lanosa, nubiry lub jakiegoś innego autka ?
Powrót do góry
gadu-gadu
Negro

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstancin-Jeziorna
Posiadane auto: Lacetti 1.8 T18SED CDX
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Cze 2015, 09:33
Temat postu:

Temperatura i spalanie


U mnie okazala sie zla zbieznosc i dlatego duzo palil. Co do temperatury to jest idealnie. Wymienilem termostat i dokladnie tyle pokazuje Smile . Kupiles niedawno auto ?
_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe.
Powrót do góry
wodnik84

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Chevrolet Lacetti SX 1.6 16v kombi :)
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Cze 2015, 11:49
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Lacetti ) jaka może być przyczyna dużego spalania


aha dzięki bo już się martwiłem że w kolejnym autku termostat mam do wymiany Twisted Evil
tak kupiłem 03.06.2015 czyli równy tydzień temu od dziadka 1-go właściciela który co rok jeździł na przeglądy do ASO dlatego raczej nic nie muszę robić Very Happy w fajnym kolorku mi się trafił, wczoraj tylko wymieniłem olej silnikowy i filtry Smile
w poniedziałek może oddam do gazownika bo chce instalke sobie założyć Very Happy w fajnym kolorku mi się trafił, ale za klamki to będę musiał się zabrać bo lakier jest zdrapany (dziś jadę odebrać zamówiony lakier),
już nawet nim byłem na długim weekendzie na rybkach w Zarzęcinie k/ Sulejowa ledwo się zabraliśmy we trzech z gratami Laughing
Powrót do góry
gadu-gadu
Negro

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstancin-Jeziorna
Posiadane auto: Lacetti 1.8 T18SED CDX
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Cze 2015, 00:48
Temat postu:

Przyczyny wysokiego spalania


No ja u siebie duzo nie musialem robic. Rozrzad komplet z pompa. Rozebralem i wyczyscilem na glanc przepustnice i silniczek krokowy, wymienilem lampy przednie i kosmetycznie zregenerowalem zaciski no i wymienilem tarcze w tym przednie tarcze na dziurkowane i nacinane. Pieknie hamuje. A no i wymienilem wszystkie plyny i oleje. Niestety nie wiem jak sie wymienia olej w skrzyni. W planach jeszcze zmiana kolek z 185/65R14 na 195/55R16
_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe.
Powrót do góry
wodnik84

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Chevrolet Lacetti SX 1.6 16v kombi :)
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Cze 2015, 08:40
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Lacetti ) jaka może być przyczyna dużego spalania


dziś się wezmę za klamki albo za zaciski, klamki w kolorze nadwozia a zaciski na żółto Smile heh przygotuj się na częstsza wymianę klocków hamulcowych przez te dziurkowane i nacinane tarcze Laughing
ja rozrząd miałem wymieniany przy 120 lub 130 tys km musiałbym spojrzeć w książkę bo nie pamiętam teraz mam 150 tys najechane i chodzi jak zegarek, ale nie wiem bo dziwne stuki mam na równej i płaskiej nawierzchni nie wiem czy coś w bagażniku stuka czy tłumik, no i przy 80-120 km/h coś lekko kierownica chodzi ze jeżdżę od lewa do prawa myślę ze gałki końcówki drążków do wymiany no i może olej w skrzyni bo niekiedy wsteczny lekko zgrzytnie Smile
korek spustowy w skrzyni biegów wydaje mi się że jest pod korkiem sprawdzenia stanu oleju czyli po stronie kierowcy ale trzeba taki większy plastyk odkręcić przy nadkolu.
ilość podobno 1.8 L ale dobrze jest kupić 2 L
dobra idę działać !! Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Negro

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstancin-Jeziorna
Posiadane auto: Lacetti 1.8 T18SED CDX
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Cze 2015, 02:04
Temat postu:

Przyczyna duzego spalania


Z klockami to wiem, specjalnie nawet zalozylem miekkie klocki zeby oszczedzac tarcze. Klocki to ferrodo premier. Mi na nierownosciach stuka ale bylem na stacji diagnostycznej i powiedzieli ze wszystko jest ok. Najchetniej zalozylbym poliuretany, ale pytalem w Olkuszu i nie maja do Lacetti. Szkoda. Ostatnio fajna sutuacje mialem. Mysle sobie, ze ot wymienie silniczek krokowy. Na alledrogo nowe sa po 50/70 zl a oryginaly ponad stowe. Mysle sobie ze w aso opla to pewnie bedzie drogo i pewnie ze 350 krzykna. Pytam sie faceta w aso a on mi wyjezdza zcena 1100zl. slownie jeden tysiac sto kilkadziesiat zlotych. Mowie mu ze nie chodzi mi o caly silnik tylko i silniczek krokowy Very Happy
_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe.
Powrót do góry
wodnik84

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Chevrolet Lacetti SX 1.6 16v kombi :)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Cze 2015, 15:42
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Lacetti ) jaka może być przyczyna dużego spalania


no zobaczymy czy coś zaoszczędzisz bo napewno nie na klockach Razz Ja też byłem dziś na stacji i nie zgadniesz co mi powiedzieli, a powiedzieli ze wszystko jest oki Very Happy poliuretany są w necie Smile jak mi się powybija to sobie założę Smile trzeba mu było powiedzieć "Panie idź Pan w ch*j" Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Metysw

Debiutant



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Rav4 2.4 4speed automat 16v. 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Gru 2016, 13:16
Temat postu:

duze spalanie


Witam. Panowie gdzie jest dilnik krokowy (falowanie na niskich obrotach podczas zapalania) moze jakas fota. Czym czyscic przepustnice?
Dzieki za pomoc
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Lacetti ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Chevrolet Lacetti »

Opinie o samochodach Chevrolet Lacetti - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chevrolet Lacetti ) Porady, problemy techniczne


ChevroletCaptiva

38 800

2013r.

186 000 km

mazowieckie

ChevroletKalos

8 800

2008r.

84 000 km

pomorskie

ChevroletMatiz

8 500

2010r.

163 000 km

pomorskie

ChevroletCaptiva

47 500

2013r.

198 000 km

śląskie

ChevroletCaptiva

26 300

2009r.

216 724 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System