Chevrolet

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chevrolet Cruze ) Dziwne dźwięki w nowym Cruze



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Cruze ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WielkiSzu

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Chevrolet Cruze 1.8 LPG 2013
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Lis 2013, 21:23
Temat postu:

Dziwne dźwięki w nowym Cruze


Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem Cruze'a 1.8 + LPG. Na początku wszystko fajnie jeździło, ale po 2000 km zaczęły się jakieś dziwne dźwięki. Pojawiają się one po rozgrzaniu silnika. Mianowicie po zatrzymaniu samochodu słychać w kabinie dziwne terkotanie, które pochodzi z komory silnika (natomiast po podniesieniu maski dźwięk ten nie jest słyszalny). Ciężko mi określić rodzaj tego dźwięku (jest to takie trrrrrrrrrrr lub jak to określił jeden znajomy dźwięk jakby gdzieś w oddali leciał helikopter). Jak zrobię przegazówkę to dźwięk znika, ale jak obroty spadną z powrotem dźwięk znów się pojawia. Drugi dźwięk pojawia się z okolicy rozrządu lub spod plastikowej pokrywy silnika (ciężko stwierdzić). Jest to takie nierównomierne (raz głośniej raz ciszej) buczenie/jęczenie jakby jakiś pasek o coś ocierał lub łożysko wyło. Byłem w serwisie ale mnie zbyli, bo ten silnik tak pracuje i inne standardowe teksty. Co to może być? Nie ukrywam, że nie po to kupiłem nowy samochód, żeby od samego początku sprawiał problemy
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 22:30
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Cruze ) Dziwne dźwięki w nowym Cruze


niestety- jesteś skazany na aso- pomęcz ich trochę bo na pewno nie jest to normą
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
WielkiSzu

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Chevrolet Cruze 1.8 LPG 2013
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Sty 2014, 04:01
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Cruze ) Dziwne dźwięki w nowym Cruze


No niestety, nie można się dogadać z ASO. Udają, ze wszystkio jest w porządku, bo chyba nie wiedża co jest grane. Samochód ma w tej chwili przejechane niecałe 5000 km a słychać terkotanie, dziwne dźwięki przy rozrządzie oraz wycie na zimnym silniku (chyba pompa wspomagania). ASO twierdzi, ze wszystko jest ok. Według mnie to typowe działanie dealera - sprzedać samochód, na gwarancji jakoś będziemy zbywać klienta, a potem to już może naprawiać co będzie chciał. W przyszłym tygodniu jadę do nich ostatni raz, jeśli będą nadal się upierać przy swoim zażądam aby mi dali na piśmie, ze według nich jest wszystko ok. Potem pojadę do PZMotu do rzeczoznawcy po ekspertyzę i chyba sprawa skończy się w sądzie.
Powrót do góry
pitero24

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Land Rover Discovery Sport L550 180KM sedan
Piwa: 1/6
Wysłany: Pią 05 Sie 2016, 13:13
Temat postu:

Zapytanie?


WielkiSzu napisał:
No niestety, nie można się dogadać z ASO. Udają, ze wszystko jest w porządku, bo chyba nie wiedzą co jest grane. Samochód ma w tej chwili przejechane niecałe 5000 km a słychać terkotanie, dziwne dźwięki przy rozrządzie oraz wycie na zimnym silniku (chyba pompa wspomagania).


Witam - miałbym gorącą prośbę o informację co okazało się powodem tego "terkotania".
Od miesiąca obserwuję to u siebie i objawy mam identyczne jak opisałeś w swoim wątku.
A mechanicy upierają się że to wydech ...
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Piotr.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Cruze ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chevrolet Cruze »

Opinie o samochodach Chevrolet Cruze - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chevrolet Cruze ) Porady, problemy techniczne


ChevroletTrax

39 900

2013r.

100 963 km

śląskie

ChevroletSpark

19 900

2011r.

124 893 km

śląskie

ChevroletAveo

11 900

2009r.

106 261 km

łódzkie

ChevroletAveo

19 900

2013r.

145 028 km

śląskie

ChevroletOrlando

31 900

2011r.

192 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System