Chevrolet

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chevrolet Aveo ) Aveo 1.2 LPG(sekwencja BRC) 2006r-szarpanie silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
poter_77

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Lut 2009, 12:19
Temat postu:

Aveo 1.2 LPG(sekwencja BRC) 2006r-szarpanie silnika


Witam.
Mój problem polega na tym, że silnik na gazie pracuje nierówno, a pod obciążeniem zaczyna szarpać. Problem zaczął się po wymianie jednego z wtryskiwaczy gazu, który rzekomo się spalił i czyszczeniu przepustnicy. Od tamtej pory silnik żyje swoim życiem i chodzi jak chce. Serwis zgania problem na gaz, a gazownicy na serwis i tak w kółko. Wymieniłem świece, przewody, cewki i nic się nie zmienia. Na początku paliła się kontrolka "awaria silnika", a po podłączeniu komputera wskakiwał błąd "przerwa w zapłonie". Podpowiedziano mi aby wyregulować zawory i faktycznie po ich regulacji kontrolka zgasła ale szarpanie nie ustało. Może było mniejsze ale było. Może ktoś miał takim problem lub wie jak go usunąć.
Powrót do góry
Aveo2005BRC

Czytelnik



Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1

Posiadane auto: Aveo 2005 hatchback 1,2
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Lut 2009, 18:52
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Aveo 1.2 LPG(sekwencja BRC) 2006r-szarpanie silnika


Miałem podobny efekt z powodu jednego z wtryskiwaczy gazu, zawieszał się z pozycji otwartej i "lał". Też zapalała mi się kontrolka silnika, a po chwili zaczynała migać. Po wymianie czuję delikatne szarpanie ale tylko w czasie jazdy na lekkim gazie np. w korku albo przy lekkim hamowaniu silnikiem. W marcu będę o dobrego "gazownika" i jeśli się czegoś dowiem, dam znać.
Powrót do góry
poter_77

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Lut 2009, 15:13
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Aveo 1.2 LPG(sekwencja BRC) 2006r-szarpanie silnika


Bardzo dziękuję Aveo2005BRC. Czekam na sygnał. Pozdrawiam.
Powrót do góry
bogus-74

Czytelnik



Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm
Posiadane auto: Chavrolet Aveo 1.2 B+LPG 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Lut 2009, 23:03
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Aveo 1.2 LPG(sekwencja BRC) 2006r-szarpanie silnika


Witam.
Mam Aveo 1.2 z 2005r z gazem sekwencja BRC,kupiłem go w listopadzie 2008r i mam z nim same problemy,zaczęły się z gazem,objawy takie jak opisywane wcześniej jak był nie rozgrzany szarpanie na gazie że nie dało się jechać aż kontrolka silnika mrugała,po rozgrzaniu było trochę lepiej.Pojechałem do gazownika,powiedział że padł wtrysk,słabe ciśnienie parownika więc wymieniłem wszystkie wtryski plus regeneracja parownika koszt 1000zł,ale to nie koniec po wyjechaniu od gazownika po około 200 km zaświecił się czek od silnika-zła mieszanka paliwa.Po przejechaniu kilku km znowu zapalił się czek,ale już nigdzie nie jezdziłem,przyszły mrozy i nowe problemy nie przełącza się na gaz centralka w chodzi w tryb awaryjny mruga i wydaję dzwięk.Udałem się do gazownika dołożył jakiś czujnik podciśnienia gazu,jak był ciepły nie było problemu,ale rano już był problem po osiągnięciu zadanej temperatury przełączył się na gaz i po sekundzie z powrotem na benzynę centralka mruga.Koszmar Shocked Pozdrawiam
Powrót do góry
andrzej.janicki

Debiutant



Dołączył: 14 Paź 2020
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznnań
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Paź 2020, 22:48
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Aveo 1.2 LPG(sekwencja BRC) 2006r-szarpanie silnika


Witam, również mam problem posiadam chevroleta aveo 1.2 2004 .problem polega na tym ze podczas jazdy po wrzuceniu biegu jalowego auto nie spada z obrotow . Po wrzuceniu na luz obroty lekko podskakuja a pozniej spadaja do 1500 i tak stoja do puki nie zatrzymam sie. Gdy stoje to auto ma normalnie 800 obrotow .w aucie zostala wymieniona przepustniac ,swiece, kable zaplonowe, dodatkowo dodam ze auto ciezko odpala gdy na dworze jest okolo 0 i gdy porusze kierownica to obroty skacza.
_________________
punkt 22. regulaminu forum
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 19 Paź 2020, 22:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chevrolet Aveo »

Opinie o samochodach Chevrolet Aveo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne


ChevroletCaptiva

26 300

2009r.

216 724 km

podkarpackie

ChevroletAveo

12 499

2009r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

ChevroletCaptiva

35 900

2012r.

214 218 km

mazowieckie

ChevroletAveo

19 900

2013r.

145 028 km

śląskie

ChevroletAveo

11 900

2009r.

106 261 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System