Chevrolet

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chevrolet Aveo ) Aveo T200 1,2 -drążek zmiany biegów, zegary.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
XenLin

Czytelnik



Dołączył: 02 Paź 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Aveo T200 1,2 8V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Paź 2017, 21:34
Temat postu:

Aveo T200 1,2 -drążek zmiany biegów, zegary.


Na początek witam wszystkich użytkowników forum!

Jestem szczęśliwym posiadaczem Chevyego Aveo T200 1.2 53kW hatchback. Jak to każde autko trapią problemy tak i moją maszynę męczy kilka rzeczy.

Przechodząc do sedna. Pojawił się jakiś czas temu luz na drążku zmiany biegów. Wyraźnie czuć około 2-2,5cm poprzecznego luzu nim drążek zaczyna "popychać" mechanizm,czasem też po przechyleniu drążka do granicy tego luzu ten nie wraca do swojego pierwotnego położenia. Oznaczenie jakie jest to 4G16MT i prawdopodobnie dotyczy właśnie mechanizmu. Moje podejrzenie pada na plastikową białą tulejkę obejmującą "kulę" drążka - niestety NIGDZIE nie znalazłem "zestawu naprawczego" zawierającego ten element. W sieci jest kilka całych drążków ale nie ma samej tej tulejki. Stąd moje pytania - czy idzie gdzieś ten element dostać? Może pasuje z innego pojazdu? Czy może też moja diagnoza jest niezbyt trafna i powinienem zajrzeć głębiej? Zaznaczam także, że mechanizm ma luz tylko w tym jednym kierunku (tj. poziomo).


Druga sprawa - zegary. W zegarach jest wyświetlacz LCD pokazujący przebieg, u mnie ostatnimi czasy właśnie ten wyświetlacz zaczął przygasać - po uruchomieniu silnika przez kilka minut jest ok, następnie tracą się cyfry, bądź są słabo widoczne, po czym po 2-3 minutach wszystko wraca do normy i przez całą trasę nie ma dalszych problemów. Jak odstawię pojazd na trochę to sytuacja ponownie się pojawia na około 2-3 minuty i jest spokój. W sumie mam dwie opcje - kupić zegary używane z czym wiąże się pytanie czy w zegarach jest pamięć przebiegu, lub też rozebrać zegary, dokonać oględzin i ewentualnie wymienić wyświetlacz (o ile takowy znajdę). Ktoś spotkał się z podobnym problemem i być może znalazł na to rozwiązanie?

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc!

Pozdrawiam.

[/img]
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sro 04 Paź 2017, 10:11
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Aveo T200 1,2 -drążek zmiany biegów, zegary.


Ad.1- zobacz czy przypadkiem nie pasuje tulejka od ... daewoo matiza. Skrzynie aveo i matiza są takie same więc powinna pasować (ale nie jestem pewien na 100%).
Ad.2 Liczniki "pamiętają" przebieg więc przy zmianie bedzie nowy przebieg. Za blędy mogą odpowiadać tzw zimne luty.
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
XenLin

Czytelnik



Dołączył: 02 Paź 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Aveo T200 1,2 8V
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Paź 2017, 16:46
Temat postu:

Re: ( Chevrolet Aveo ) Aveo T200 1,2 -drążek zmiany biegów, zegary.


Zegary zrobione - faktycznie gdzieś pojawił się niewidoczny zimny lut. Po poprawkach problem póki co ustąpił i wyświetlacz pracuje jak należy.

Odnośnie drążka złe nowiny - znajomy mechanik szperał i nic nie znalazł. Odwiedziłem więc ASO Opla i niestety występuje tylko cały mechanizm - samej tulejki niestety nie idzie dostać. Koszt 450-500 PLN więc lepiej sobie darować. Matiz ma taką samą skrzynię ale mechanizm niestety jest inny a co za tym idzie nic nie idzie dopasować.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHEVROLET Forum Strona Główna -> ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chevrolet Aveo »

Opinie o samochodach Chevrolet Aveo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chevrolet Aveo ) Porady, problemy techniczne


ChevroletCamaro

59 900

2010r.

99 455 km

śląskie

ChevroletCaptiva

30 900

2010r.

140 000 km

mazowieckie

ChevroletMatiz

6 990

2007r.

166 284 km

pomorskie

ChevroletSpark

19 900

2011r.

124 893 km

śląskie

ChevroletTrax

39 900

2013r.

100 963 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System